Heyelan Rize’yi yerle bir etti

Rize’de sağanak yağış sebebiyle meydana gelen heyelan sonucu bir kişi hayatını kaybetti 10 kişi ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı.


Heyelan Rize’yi yerle bir etti

Rize’nin Çayeli İlçesinde meydana gelen heyelan bir can aldı. Sağanak yağış sonrasında ıslanan toprak kayınca bir ev yerinden oynadı. Evin altında bulunan bir kişi enkazın altında kalarak can verdi. 10 kişinin de yaralandığı heyelan sırasında araçlar ve evlerde ciddi anlamda maddi hasar meydana gelirken alt yapı eksikliği nedeniyle kırılan asfalt çatlaklarından birinin içine otomobil düştü. İlçeyi esir alan heyelan faciasında ölü sayısının artmaması için dua edilirken çevre il ve ilçelerden de AFAD ekipleri bölgeye nakledildi. Maddi hasar ve 1 can kaybı ile geçen gecenin ardından ilçeyi yerle bir eden heyelanın bıraktığı manzara kaldı.

BİR ARAÇ ÇATLAĞA DÜŞTÜ

Türkiye’nin ortak sorunu haline gelen alt yapı eksikliği toplamda 30 dakika süren sağanak yağışın bir ilçeyi yerle bir etmesine neden oldu. Yağışı aldıkça ıslanan ve şişen toprak kayarken üzerindeki ev ve arabaları da beraberinde götürdü. O sırada evin alt kısmında duran bir kişi hayatını kaybederken maddi hasar ise hat safhadaydı. Ana yolda asfaltın çatlaması ile araçlar çatlaklardan içeri düştü. Çatlaklar bazı bölgelerde o kadar büyüktü ki bir otomobil tamamen çatlağa düştü.

10 KİŞİ YARALANDI

İlçe merkezine çevre illerden de yardım yağarken yağmurun kesilmesi ile acı bilanço da ortaya çıktı. Yaklaşık 4 milyon liralık maddi hasar meydana gelirken 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı. Bölgede kurtarma çalışmaları devam ederken çevre illerden de bölgeye yardım ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ortaokul’a giden öğrenci arkadaşını bıçakladı

Ortaokul’a giden öğrenci arkadaşını bıçakladı

On gün önce Rize Pazar'da yaşanan lise cinayeti ardından şimdiden Ortaokulda kan aktı. İstanbul'da yaşanan olayda 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi yanında taşıdığı bıçakla arkadaşını yaraladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz