Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hem sağlığı koruyan hemde hastalıklara şifa olan Hindistan cevizi yağının hiç bilmediğiniz faydalarını sizler için sunuyoruz.


Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

1-Sütü Arttırır

Hindistan cevizi yağı sütü arttırdığı için emziren annelerin rahatlıkla kullanabileceği doğal bir üründür.

2-Çatlak Tedavisinde kullanılır

Hamilelik döneminde ve doğum sonrasında özellikle karın bölgesindeki çatlakların oluşumunu engellemek ve oluşan çatlakların görünümünü düzeltmek amacıyla düzenli olarak kullanılır.

3-Cildi temizler

Hindistan cevizi yağı ve esmer şekerle yapılan kür sağlıklı ve doğal bir peelingdir.

4-Makyaj temizleyicidir

Doğal bir makyaj temizleyicidir. Pamuğun üzerine biraz hindistan cevizi yağı sürerek makyajın üzerine uygulanır.

5-Dudak koruyucusudur

Buzdolabında muhafaza edilen hindistan cevizi yağı dudak balmı olarak kullanılır. Özellikle kış aylarında dudakları kurumalara ve çatlaklara karşı korur.

6-Ayak ve el bakımında kullanılır

Manikür ve pedikür suyuna damlatılan hindistan cevizi yağı cildi nemlendirerek yumuşacık olmasını sağlar. Ayrıca tırnak üstlerine sürülür.

7-Saç Bakımı Yapılır

1 çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı saça masaj yaparak yedirilir 10 dakika bekletilip yıkanır. Saçlar gözle görülür derecede yumuşak ve parlak olur.

8-Dış Temizliğinde Kullanılır

Hindistan cevizi yağı sodayla karıştırılarak macun kıvamına getirilip diş temizliğinde kullanılabilir. Hem dişlerin beyaz görünmesini sağlar hem de hoş bir koku verir.

9-Doğal Bir Deodoranttır

Koltukaltları ve ayaklara rahatlıkla uygulanabilir.

10-Güneş Yanığı Tedavisinde Kullanılır

Güneş yanıklarında acıyı dindirmekte çok yardımcıdır. Yanık olan bölgeye hafif bir masajla uygulanır.

11-Pişik Tedavisinde Kullanılır

Hindistan cevizi yağı pişiklerde de oldukça etkilidir. Ancak kullanmadan önce bebeğin cildine alerjik bir reaksiyon göstermediğinden emin olunmalı. Pişik olan bölgeye uygulanıp bez her zamanki gibi bağlanır. Ayrıca günlük koruma olarak ta kullanılabilir.

12-Bebeğin Saç Bakımında Kullanılır

Bebeğin başındaki konakları temizlemek için başa bol miktarda hindistan cevizi ile masaj yapılır bir süre bekletildikten sonra bol su ile yıkanır. İnce telli bir tarakla taranır.

13-Doğal Bir Ağrı Kesicidir

Bebek diş çıkarırken parmağınıza sardığınız sargı bezine bir kaç damla hindistan cevizi yağı damlatarak diş etlerini nazikçe ovarsanız ağrılarının azaldığını göreceksiniz.

14-Yaralarda Morluklarda Kullanılır

Böcek ve sinek ısırıklarında doğrudan ısırığın üzerine uygulandığında hem kaşıntıyı önler hem de kızarıklığı geçirir. Ayrıca kesikler üzerine uygulandığında iyileşmeyi sağlar ve yarayı bakterilerden korur. Çürüklere uygulandığında morlukların hafiflemesini ve şişliklerin inmesine yardımcı olur.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

POĞAÇA MI? POAÇA MI? POÇA MI? NASIL YAZILIR?

POĞAÇA MI? POAÇA MI? POÇA MI? NASIL YAZILIR?

Bu kelime, bir türlü doğru yazılmayan ve telaffuz edilmeyen kelimelerin başındadır. Sıklıkla severek yediğimiz bir şeyin adını bilmemek olmaz değil mi? Her yerde farklı şekil almış bu kelime nereden geliyor, anlamı nedir bir göz atalım dedik.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz