Hizmetçilerini öldürüp derin dondurucuya attılar!

Kuveyt’te hizmetçi olarak görev yapan 29 yaşındaki Filipinli kadının cesedi bulundu, işveren ve karısı gözaltına alındı. Manila hükümeti, vatandaşlarına Kuveyt’te çalışmayı yasakladı.


Hizmetçilerini öldürüp derin dondurucuya attılar!

Körfez ülkesi Kuveyt’te gerçekleşen bir ölüm, dünya çapında ses getirdi. Ülkede hizmetçi olarak çalışan Filipinli Joanna Demafelis için geçen sene kayıp başvurusu yapıldı.

29 yaşındaki kadının cesedi, bir senesi aşkın bir müddet sonunda çalıştığı dairede bulundu. İşkence yapılarak öldürülen Demafelis’in cesedi katili tarafından derin dondurucuya konulmuştu.

Polis, Demafelis’in işvereni Ender Essam Assaf’ı Lübnan’da tutukladı. Aynı zamanda Lübnan vatandaşı olan Assaf’ın karısı Mena da cinayet zanlıları arasında.

Güney Asya ülkesi Filipinler’den her sene yüz binlerce insan Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelere çalışmaya geliyor.

Cinayetin ortaya çıkmasıyla Manila yönetimi vatandaşlarının Kuveyt’te çalışmasını yasakladı.

Filipinler, Kuveyt’ten cinayetin bütün yönleriyle aydınlatılmasını istiyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz