Hollywood ünlüleri cinsel tacize karşı kampanya başlattı

Hollywood’da sayıları 300’ü aşan kadın oyuncu, yönetmen, yazar ve yapımcı, cinsel tacize karşı kampanya yürütüyor.


Hollywood ünlüleri cinsel tacize karşı kampanya başlattı

Aralarında Natalie Portman, Emma Stone gibi dünyaca meşhur kadın oyuncuların da olduğu 300’den fazla kadın oyuncu, yönetmen ve yazar, film endüstrisi ve öbür sektörlerdeki sistematik cinsel tacizle mücadele etmek için “Time’s Up” isimli kampanya düzenledi.

TACİZE KARŞI SİYAH ELBİSE GİYECEKLER

Kampanyaya ilk etapta 13 milyon dolar bağışta bulunuldu. Bu para, iş yerlerinde cinsel istismara maruz kalan kadın ve erkeklere yasal destek temin etmek için kullanılacak.

Kampanya kapsamında bu seneki Altın Küre Ödül Töreni’nde kırmızı halıda yürüyecek kadınlara cinsel tacize karşı farkındalık oluşturmak için siyah elbise giymesi çağrısı da yapıldı.

SKANDALLAR GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

ABD’li film yapımcısı Harvey Weinstein ve ABD’li aktör Kevin Spacey gibi bir çok kişinin isminin karıştığı taciz iddiaları, ülke gündeminden düşmedi. Spacey’nin 1986’da 14 yaşındaki Amerikalı aktör Anthony Rapp’i taciz ettiği öne sürülmüştü. Hollywood’un meşhur adları Gwyneth Paltrow, Rose McGowan, Angelina Jolie ve Ashley Judd dahil birçok kadın oyuncu ise Weinstein’ın kendilerine uygunsuz davranışlarda bulunduğunu iddia etmişti. İngiliz sinema oyuncusu Lysette Anthony de 1980’li senelerde Weinstein’ın cinsel tacizine maruz kaldığını ileri sürmüştü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Hollywood yapımcıları cinsel taciz suçlaması yüzünden zarara uğradı

Hollywood yapımcıları cinsel taciz suçlaması yüzünden zarara uğradı

Geçtiğimiz sene Hollywood'u sarsan cinsel taciz olayının baş aktörlerinden olan ve kariyerinde hızla düşüşe geçen Kevin Spacey, Netflix'i de büyük zarara soktu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz