Hükümet, Esnaf için her alanda desteğe hazırlanıyor

Hükümet, AVM kiralarında esnafa pozitif ayırımcılıktan çağa uygun esnaf tanımına, finansman desteğinden e-ticarette kargo hizmetlerine kadar birçok başlıkta esnafın elini rahatlatan adımlar atacak.


Hükümet, Esnaf için her alanda desteğe hazırlanıyor

Hükümet, ortalama 2.5 milyon esnafın yüzünü güldürecek, ticari hayatta yeni bir sayfa açacak mühim bir hamleye daha hazırlanıyor. AVM kiralarında esnafa pozitif ayırımcılıktan çağa uygun esnaf tanımına, finansman desteğinden e-ticarette kargo hizmetlerine kadar birçok başlıkta esnafın elini rahatlatan adımlar atılacak.

ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULDU

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, alışveriş merkezlerinde esnafa yer ayrılmasına ilişkin düzenleme yaptıklarını anımsatarak, perakende işletmelerin açılış, faaliyete geçişinde gözetilecek kriterlerin tespit edilmesi için çalışma başlattıklarını belirtti. Sabah’ın haberine göre, Bakan Tüfenkci, esnaf, çiftçi, üretici örgütlerinin finansmana ulaşımını kolaylaştırdıklarını söyleyerek, “Böylece daha çok üretim ve yatırım yapabilmelerini temin etmeyi hedefliyoruz. Esnaf ve sanatkâr tanımının günün gereklerine uygun biçimde revize edilmesi için çalışma grubu yarattık” şeklinde konuştu.

İŞTE ESNAF İÇİN YAPILACAKLAR

AVM kiralarında esnafa pozitif ayrımcılık.

Çağa uygun esnaf tanımı yapılacak.

Ticareti etkileyen ulaşım problemi çözülecek.

Yeni işyeri açmada 29 yaş sınırı esnetilecek.

E-ticaretle dünyaya açılmaları sağlanacak.

İşyeri ruhsatlarında meslek kuruluşları söz sahibi olacak.

Bakkal, manav emlakçılık yapamayacak, piyasa disipline edilecek.

Esnafın faizcilerin eline şehit olmasına izin verilmeyecek, finansman desteği sürecek.

Kargo hizmetleri, belli ücretlerde destek sağlanacak.

Perakende işletmelerine yönelik yeni düzenlemeler yapılacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
AYM kararlarına Bekir Bozdağ’dan sert eleştiri!

AYM kararlarına Bekir Bozdağ’dan sert eleştiri!

Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, Anyasa Mahkesi'nin dün akşam saatlerinde Mehmet Altan ve Şahin Alpay için verdiği hak ihlali kararına sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bozdağ, " Anayasa Mahkemesi, anayasa ve kanunların kurallarıyla bağlıdır;anayasa ve kanunların tespit ettiği sınırları aşamaz;ilk derece yahut istinaf ya da temyiz mahkemesi gibi hareket edemez;hiç bir kurala bağlı değilmiş gibi karar veremez" şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz