Hükümet vergi artışları için gaza bastı

Hükümet tarafından peş peşe yapılan yeni vergi düzenlemeleri ile ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan bugünde yeni açıklamalar geldi.


Hükümet vergi artışları için gaza bastı

AK Parti hükümetinin 2 günden bu yana açıkladığı vergi zamları vatandaşı kızdırdı. Maliye Bakanı Naci Ağbal dün yaptığı açıklamasında MTV için yüzde 40 oranında yeni zam yapılacak olduğunu açıklamasının hemen ardından bugün yeni bir açıklama yaparak, aslında zammın yüzde 40 değil, yüzde 25 olduğunu  söyledi. Ağbal, her yıl yüzde 15 MTV artışı olduğunu, 2018 yılı için yüzde 15 + yüzde 25 MTV zammı yapılacak olduğunu açıkladı. Vatandaşlar yeni açıklamaya tepki gösterirken, birçok sürücü ise Türkiye’nin bu tür vergi zamları ile yaşanılamaz hale getirildiğini savundu. Yakıtlara gelen zamlar, vergilere gelen zamlar ve maaşların tamamen dolar ve Euro karşısında erimesi üzerine bir asgari ücretlinin geçinmesinin direkt yetkililer sayesinde imkansız hale getirildiği ifade edildi.

VERGİ ÜSTÜNE VERGİ GETİRİLDİ

Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kapsamında da vergi ve bazı ekonomik konularda getirdiği ek düzenlemeler sonucunda vatandaşların daha fazla ekonomik sıkıntı yaşayacak oldukları ortaya çıktı. Yapılacak olan ek düzenlemeler ile birlikte birçok asgari ücretli ve orta gelirli vatandaş büyük ekonomik sıkıntıların yanında büyük alım gücü sorunları yaşayacak.

GELEN TEPKİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YOK

Hükümet kanadından yapılan vergi artış oranlarının açıklanması ile birlikte peş peşe tepkiler yağmaya başladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı yüzde 40’lık vergi artışına açıklık getirmeye çalışsa da bu çok tatminkar görülmedi. Kış aylarının gelmesiyle birlikte doğalgaz ile ilgilide yeni bir zam gelir mi kuşkusu şimdiden insanları huzursuz etmeye başladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

2018 MTV ödeyeceklere mobil bank kolaylığı!

1 Ocak itibariyle başlayan 2018 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ilk taksit ödemeleri mobil banka uygulamalarından kolayca gerçekletirilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz