Hükümetten Topbaş’ın İstifasına İlk Yorum Geldi

Siyaset gündemi bugün Kadir Topbaş’ın istifası ile sallandı. İstifa kararının açıklanmasının ardından hükkümet kanadından ilk yorum AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’dan geldi.


Hükümetten Topbaş’ın İstifasına İlk Yorum Geldi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Kadir Topbaş’ın istifa etmesi ile ilgili olarak açıklama yaptı. Türkiye’de son dönemde siyasi olayların arasında en fazla dikkat çeken olay olan istifa haberinin ardından özellikle bu karar konusunda kısa açıklama yapan Kaya, yeni başkanın 10 gün içerisinde seçilmesi için işlemlerin başlayacak olduğunu açıkladı. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, açıklamalarında 10 gün içerisinde İBB Meclisi’nin toplanacak olduğunu, 10 gün sonunda da gerekli olan işlemlerin yapılarak adayların seçileceğini ve yeni Belediye Başkanı’nın belirlenecek olduğunu açıkladı.

10 GÜN İÇERİSİNDE SEÇİLMİŞ OLACAK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 10 gün içerisinde yeni göreve başlayacak olan başkanın seçilmesinin ardından işlemlerin rutin olarak ilerleyecek olduğunu, göreve başlaması için oylama yapılacak olduğunu açıkladı.

İSTİFA KARARINA SAYGI DUYUYORUZ

İstifa ile ilgili açıklamalarında Topbaş’ın kendi kararı olduğunu doğrulayan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, istifa haberinin kişisel bir karar olduğunu ve saygı duyduklarını belirtti. Konu ile ilgili basın mensuplarının sorduğu sorular karşısında Erol Kaya, istifa kararını değerlendirmekten kaçındı ve bunu Topbaş’ın kendi kararı olduğu açıklamasını yeniledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Partisinin Ulusal Yönetim Komitesi toplantısındaki gizli oylamada istediği desteği alamayan Romanya Başbakanı Mihai Tudose görevini bıraktı. Tudose toplantı ardından, "Daha fazla otoyol ve hastane yapmadığım için kendimi suçluyorum" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz