Hülya Avşar’ın Kardeşi Helin Avşar’a Hapis Cezası Geldi

Hülya Avşar’ın kardeşi Helin Avşar işlediği trafik suçları sebebiyle mahkemeye çıkarıldı. Alkollü araç kullandığı ve trafik denetleme noktasında şoför değişikliği yaptığı gerekçesiyle hakkında açılan davadan 3 ay 10 gün hapis cezası aldı.


Hülya Avşar’ın Kardeşi Helin Avşar’a Hapis Cezası Geldi

Helin Avşar’ın, alkollü direksiyon başına geçerek çevirme yapan polislere 20 metre kala Sercan Yaşar ile yer değiştirdiği gerekçesiyle yargılandığı dava neticelendi. Avşar, 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

HELİN AVŞAR ALKOLLÜ ÇIKMIŞTI

Hülya Avşar’ın kız kardeşi Helin Avşar’ın, 17 yaşındaki yeğeni Zehra Çilingiroğlu’nun sevgilisi olduğu iddia edilen Sercan Yaşar’ın şoför koltuğunda oturduğu otomobili, geçen sene Kuruçeşme’de durduruldu. Fakat görevli polis, çevirme noktasına 20 metre mesafe kala araçta şoför değişikliği yapıldığını söyleyip Avşar’a alkolmetre üfletti. Avşar, 2.04 promil alkollü bulundu.

POLİS MEMURU GÖRÜNTÜLERİ DELİL OLARAK SUNDU

Bunun üzerine araç, karakola çekilip hem Helin Avşar, hem de Sercan Yaşar hakkında işlem gerçekleştirildi. Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma açıldı. Avşar’ın aracını durduran polis memuru, polis uygulamasına 20 metre mesafe kala Sercan Yaşar’ın direksiyona geçtiğini gördüğünü söyledi. Delil olarak da omuz kısmında takılı olan güvenlik kamerası görüntülerini verdi.

ŞOFÖR DEĞİŞTİRDİKLERİ İSPATLANAMADI

Savcılık da bunun üzerine aracı Avşar’ın kullandığı, Yaşar’ın ise gerçek dışı ifade verdiğini iddia ederek Helin Avşar ile ilgili altı seneye kadar hapis cezası istemiyle dava başlattı. Yolcu koltuğunda oturduğu söylenen Yaşar hakkında ise ‘suç üstlenme’ suçu kapsamında iki sene kadar hapis cezası istendi. Helin Avşar, polisleri görünce direksiyona Sercan Yaşar’ın geçtiği iddiasını kabul etmedi. Bunun üzerine hakim, polis memurunun sunduğu olay yerine ait güvenlik kamerası görüntülerinin bulunduğu CD’yi bilirkişiye yolladı. Yapılan bilirkişi araştırmasında; Avşar ile Yaşar’ın direksiyon değişikliği yaptıkları görüntülere ulaşılamadı. Görüntülerin aracın durdurulmasından sonra başladığı öğrenildi. Ancak görüntülerde, Avşar ile çevirmeyi yapan trafik polisinin şoför değişikliği yapıldığına dair tartıştıkları görüldü.

CEZA İNDİRİMİ YAPILDI

Mahkeme, geçtiğimiz günlerde dosyayı karara bağlayarak Helin Avşar’ın, ‘Alkollü araç kullanma’ suçundan dört ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına dair karar aldı. Avşar’ın dava boyunca olumlu tavır takınması sebebiyle hapis cezasında indirim uygulandı ve ceza üç ay 10 güne indirildi. Ayrıca verilen ceza, beş yıl boyunca ertelendi. Sercan Yaşar ise yargılama neticesinde 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Meryem Uzerli yeni aşkıyla yakalandı

Meryem Uzerli yeni aşkıyla yakalandı

Bir dönemlerin hızlı parlayıp sönen oyuncusu Meryem Uzerli ile Mısırlı oyuncu Bassel Alzaro bir otele girerken kameralara takıldı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz