İBB için 2 damat aralarında yarışabilir

Berat Albayrak’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmak istediğine dair söylentiler yayılırken şimdide Emine Erdoğan’ın abisinin damadının da başkanlığa talip olduğu iddia edildi.


İBB için 2 damat aralarında yarışabilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa etmesi ile birlikte yeni bir kriz patlak verdi. Erdoğan’ın damadı konumunda olan ve bugünlerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak tanınan Berat Albayrak’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmak istediği, ancak bir yandan Emine Erdoğan’ın abisinin damadı Göksel Gümüşdağ’ın da aynı şekilde Belediye Başkanı olma isteğinin olduğu ifade ediliyor. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’a göre bu iki aday birbirleri ile yarışacak olurken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2 damattan sadece bir tanesine verilecek olduğu, bu konuda kulislerde bir bilgi olmadığı iddia ediliyor.

ÜLKE 2 DAMADI BİRDEN KALDIRMAZ

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Erdoğan’ın Türkiye’nin 2 damadı birden kaldırmayacağını çok iyi bilecek olduğundan dolayı bu konuda bir karar vermesi gerekecek olduğunu ve buna göre önlemler alacak olduğunu düşündüğüne değinerek, İBB için belirlenecek isimlere acele edilmemesi uyarısında bulundu. Bu konunun çok önemli olduğunu belirten Yarkadaş, konu üzerinde dikkatlice durulması gerektiğini hatırlattı.

TARTIŞMALAR ALEVLENİYOR

Türkiye’de Berat Albayrak ve Erdoğan ailesine yakın olan isimlerin siyasi yüksek mevkilere getirilmesinin gençlerin önünü tıkadığı ve hukuk devleti konusunda ciddi sorunlar yaşattığı tartışması da uzun yıllardan beridir mevcut. Bu konuşulanlar şimdilik sadece söylenti olarak kalsa da birçok kesimden bu söylentilere dahi sesler yükselmeye başladı. Yakın zaman içerisinde bu konu ile ilgili hükümet tarafından bir açıklama yapılarak İBB’ye atanacak yeni Başkanı duyurması bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İBB ve Kadıköy Belediyesi birbirine girdi! bölgeye çevik kuvvet gönderildi

İBB ve Kadıköy Belediyesi birbirine girdi! bölgeye çevik kuvvet gönderildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta brimleri, Kadıköy Belediyesi tarafından kullanımda olan otoparka mahkeme kararıyla el koydu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz