İBB ve Kadıköy Belediyesi birbirine girdi! bölgeye çevik kuvvet gönderildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta brimleri, Kadıköy Belediyesi tarafından kullanımda olan otoparka mahkeme kararıyla el koydu.


İBB ve Kadıköy Belediyesi birbirine girdi! bölgeye çevik kuvvet gönderildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri sabaha karşı saat 06.30 sıralarında Fahrettin Kerim Gökay Caddesi üstündeki Kadıköy Belediyesinin kullandığı otoparka geldi. İş makinesiyle gelen zabıta ekipleri bekçi kulübesini yıkarak otoparka el koydu. Sabah vaziyetten haberdar olan belediye ekipleri ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu otoparka geldi. Bu esnada herhangi bir olumsuzluğu önlemek maksadıyla çevik kuvvet ekipleri de otoparkta bekledi.

MAHKEMELİK OLDULAR

İBB ve Kadıköy Belediyesinin otopark yüzünden mahkemelik olduğu ve mahkemeyi İBB’nin kazandığı öğrenildi.

Basın üyelerine açıklama yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “06.30 da 100’e yakın zabıtayla beraber geldiler. Burası bir kamu alanı Kadıköy Belediyesi kullanıyor burayı belediyenin ihtiyacı olan bir alan. Bu alanı hiç bir biçimde veremeyiz. Neticede burası kamunun, halkın malı. Bir de işgalci gibi 100’e yakın kişiyle buraya gelmeleri doğru değil. Bu memleketin bu kadar problemi varken kamu kurumlarının böyle dalaşması da doğru değil. Konuşarak her türlü sorun çözülebilir. Onlara da ait olsa bize de ait olsa buranın mülkiyeti neticede ikimiz de kamuyuz o biçimde bakmaları gerekiyor vaziyete. Ayrı ayrı yerlere hizmet etmiyoruz, vatandaşlara hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Vale Tarafından Öldürülmeden Önce Resim Çektirmiş

Vale Tarafından Öldürülmeden Önce Resim Çektirmiş

İstanbul Kadıköy'de iki restoran müşterisinin öldürüldüğü vale cinayetiyle ilişkin görüntüler incelendi, şüpheliler tespit edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz