İçişleri Bakanı Soylu’nun koltuğu tehlikeye düştü

Yeni Çağ gazetesinde yer alan bir haber Ak Parti cephesine bomba gibi düştü. İddialara göre Kadir Topbaş’ın ardından Süleyman Soylu’da istifa hazırlığında.


İçişleri Bakanı Soylu’nun koltuğu tehlikeye düştü

Yeni Çağ gazetesi Ankara temsilcisi ve Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan, köşe yazısında yer verdiği açıklamalar ile hükümetin ne denli sorunlar yaşadığını yazdı. Erdoğan ailesinin son dönemde bazı bakanlar ve tanıdık isimler ile sorunlarının olduğunu ve Kadir Topbaş’ın istifaya zorlanmasının hemen ardından Süleyman Soylu’nun koltuğunun da resmen tehlikede olduğunu ve her an koltuktan alınabilecek olduğu iddia edildi. Bir süredir Erdoğan’ın Soylu’dan memnun olmadığı ve bu konu üzerinde çalıştığını ifade eden Takan, damat Berat Albayrak ile Erdoğan’ın ortak yaptığı bir yurt gezisi sırasında Berat Albayrak tarafından Süleyman Soylu’ya sert bir şekilde “bundan sonra benimle aynı fotoğraf karesine sakın girme!” diye bağırdığı ifade edildi.

TEK TİP KIYAFET DÜŞÜNCESİNİ AÇIKLAMAKTAN ÇEKİNDİ

Yeni Çağ gazetesi Ankara temsilcisi ve Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan, iddialar eğer doğru ise Albayrak tarafından yaşanan bu kriz sonrasında Soylu’nun koltuğunun değişebileceğini ifade ederken, iddialar bununla da sınırlı kalmadı. Yeni Çağ gazetesi Ankara temsilcisi ve Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan, Abdülhamit Gül tarafından tek tip kıyafetin Türkiye’yi dünyada olumsuz gösterebileceği ve sorunlara neden olabilecek olduğu konusunda uyarmak istediğini ve bunun geri çekilmesi isteğini ilettiğini ancak Erdoğan’a kendisi iletemediği için bir iş adamından ricada bulunduğunu ifade etti.

Bu iş adamı tarafından da Erdoğan’a söylenmeyen bu istek sonrasında Erdoğan’ın MGK ve Bakanlar Kurulu’nda Gül tarafından bu isteğin iletilmesi sonrasında Erdoğan’dan fırça yediği ifade edildi.

HÜKÜMET KANADINDA HERŞEY DEĞİŞEBİLİR

Bu açıklamalar ardından AK Parti siyaset gündemi karman çorman oldu. Ülkenin gerek Kuzey Irak bölgesinde gerek ABD ile yaşanan sorunları esnasında meydana gelen bu olaylar gölgede kalmaya devam etse de basında zaman zaman siyasetse yaşanan bu gerginlikler ile ilgili haberler çıkmaya devam ediyor. Yakın zaman içerisinde iddiaların doğruluk payları ile ilgili açıklamalar bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Romanya Başbakanı Partisinden Destek Alamayınca İstifa Etti!

Partisinin Ulusal Yönetim Komitesi toplantısındaki gizli oylamada istediği desteği alamayan Romanya Başbakanı Mihai Tudose görevini bıraktı. Tudose toplantı ardından, "Daha fazla otoyol ve hastane yapmadığım için kendimi suçluyorum" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz