İdlib Savaş Uçaklarıyla Bombalandı: 24 Kişi Öldü!

Suriye İdlib’de, gerginliği azaltma bölgesinde gece yapılan hava harekatında 24 kişi yaşamını yitirdi.


İdlib Savaş Uçaklarıyla Bombalandı: 24 Kişi Öldü!

Suriye İdlib’de, gerginliği azaltma bölgesinde gece yapılan hava saldırılarında 24 sivil yaşamını yitirdi.

GECE BOYUNCA SÜRDÜ

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından edinilen bilgiye göre, askeri muhalif ve rejim karşıtı grupların kontrolündeki İdlib ilinin Kın Safra, Şeyh Ahmet, Kefrenbil, El Gadfe, Ken Sfra ve Falul köyleri gece boyunca çok sayıda hava saldırısının hedefi oldu.

KURTARMA ÇALIŞMALARI NOKTALANDI

Hava saldırıları neticesi, Falul’da 12, Kefrenbil’de 3, Şeyh Ahmet’te 3, el Gadfe ve Ken Safra köylerinde toplamda 4 ve Ebu Zuhur beldesinde 2 sivil hayatını kaybetti. Sivil Savunma ekipleri arama kurtarma çalışmalarını bitirdi.

3 HAFTADA 90’IN ÜZERİNDE SİVİL ÖLDÜ

İdlib gerginliği azaltma bölgesine son 3 haftada yoğunlaşan hava saldırılarında 90’ın üstünde sivil öldü, 200’den fazla sivil yaralandı. Suriye’nin kuzeyinde ve Türkiye sınırındaki İdlib ili, 4- 5 Mayıs 2017’deki Astana toplantısında gerginliği azaltma bölgesi ilan edilmişti fakat rejim kuvvetleri ve zaman zaman Rusya’nın ihlalleri devam etmişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Sis ve yağmurdan faydalanan savaş uçakları bomba yağdırdı!

Sis ve yağmurdan faydalanan savaş uçakları bomba yağdırdı!

Zeytin Dalı Harekâtının yedinci gününde bölgedeki sağanak yağış ve sis sebebiyle Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları daha etkin bir biçimde görevlerini yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz