İHA ile terörist avı: 3 PKK’lı öldürüldü

Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında sabaha doğru tespit edilen silahlı terörist grubu, bölgeye gönderilen silahlı insansız hava aracıyla (İHA) akıllı mühimatlarla ateş altına alındı. Operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü, öldürülen teröristlerden birinin yasadışı MKP-HKO örgütünün Tunceli sorumlusu olduğu belirtildi.


İHA ile terörist avı: 3 PKK’lı öldürüldü

3 terörist öldürüldü

Terör gruplarını radar ve ısı ölçümlü cihazlarla sürekli tarayan Türk Silahlı Kuvvetleri haberleşme birimine gelen bir görüntü karargahı hareketlendirdi. İnsansız Hava aracının aktardığı görüntüde bir grup terörist Tunceli’nin Ovacık kırsalında ellerinde silahlar ile dolaşırken radara takıldı. Akıllı mühimmatlar ile dolu olan insansız hava aracını bölgeye sevk eden TSK operasyonda hiçbir askerini riske atmadan 3 teröristi de etkisiz hale getirdi.

Bölge halkaya alındı

Silahları ve cephaneleri ortadan kaldırılan teröristlerin arasında bulunan bir kişinin terör örgütünün bölge sorumlusu olduğu ve keşif için bölgede dolaştığı öğrenildi. Güvenlik güçleri grubun devamı olabileceği ihtimaline karşı bölgeyi geniş bir halka içine alarak taradı.

İlginizi Çekebilir

ABD’nin PKK’ya yeni yardım planı açıklandı!

ABD’nin PKK’ya yeni yardım planı açıklandı!

ABD tarafından açıklanan yeni savunma bütçesinde DEAŞ'ın karşısında savaştığı iddia edilen PKK terör örgütünün bir kolu olan YPG için 500 milyon dolarlık bütçe ayrıldı. Yapılan açıklamada Suriye'de 25 bin YPG üyesinin bulunduğu 2018 yılı içerisinde 5 bin kişinin daha örgüte dahil olmasının planlandığı söylendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz