İHA ile terörist avı: 3 PKK’lı öldürüldü

Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında sabaha doğru tespit edilen silahlı terörist grubu, bölgeye gönderilen silahlı insansız hava aracıyla (İHA) akıllı mühimatlarla ateş altına alındı. Operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü, öldürülen teröristlerden birinin yasadışı MKP-HKO örgütünün Tunceli sorumlusu olduğu belirtildi.


İHA ile terörist avı: 3 PKK’lı öldürüldü

3 terörist öldürüldü

Terör gruplarını radar ve ısı ölçümlü cihazlarla sürekli tarayan Türk Silahlı Kuvvetleri haberleşme birimine gelen bir görüntü karargahı hareketlendirdi. İnsansız Hava aracının aktardığı görüntüde bir grup terörist Tunceli’nin Ovacık kırsalında ellerinde silahlar ile dolaşırken radara takıldı. Akıllı mühimmatlar ile dolu olan insansız hava aracını bölgeye sevk eden TSK operasyonda hiçbir askerini riske atmadan 3 teröristi de etkisiz hale getirdi.

Bölge halkaya alındı

Silahları ve cephaneleri ortadan kaldırılan teröristlerin arasında bulunan bir kişinin terör örgütünün bölge sorumlusu olduğu ve keşif için bölgede dolaştığı öğrenildi. Güvenlik güçleri grubun devamı olabileceği ihtimaline karşı bölgeyi geniş bir halka içine alarak taradı.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında ABD ve Büyükelçi John Bass hakkında sert açıklamalar yaptı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz