İki Teknoloji Devi Apple ve Samsung Anlaştı

Apple ve Samsung yeni bir anlaşma ile tekrar buluştu. Cep telefonu pazarında neredeyse tekel olan iki dev isim bundan önce OLED paneller ile ilgili görüşmeler yapmıştı. Edinilen bilgilere göre Apple yeni çıkaracağı iPhone modellerinde OLED panell kullanımı ile ilgili rakibi ile el sıkışmıştı. Şimdi ise gündemde olan konu A12 yonga setleri.


İki Teknoloji Devi Apple ve Samsung Anlaştı

OLED ekranlar konusunda yapılan ticari anlaşmanın müspet bir biçimde sonuçlanması sonrası, Apple bir defa daha Samsung’un kapısına gitti.

Verilen bilgilerde, Samsung’un önümüzdeki dönemde satışa koyulacak olan yeni iPhone modellerinde kullanılacak olan A12 yonga setlerini üreteceği açıklandı. Samsung 7nm teknolojisi ile yapılacak olan A12 yonga setleri için üst düzey UV cihazları satın aldı.

Apple’ın yonga setleri 2013’ten bu yana TSMC tarafından üretiliyordu. Samsung bu hamle ile yonga seti üretimi anlamında Tayvanlı rakibine karşı da mühim bir üstünlük sağlamış oldu.

Apple ve Samsung’un arasında gerçekleştirilen bu yeni anlaşmanın detayları ise henüz net bir biçimde açıklanmış değil. Bakalım OLED ekranla başlayan ve yonga seti üretimi ile devam eden bu ticari ilişkinin sonu nereye varacak.

Elbette dip not olarak şunu da belirtelim. Apple hali hazırda yonga seti üretimi için sadece Samsung’a bel bağlamış değil. Çünkü Amerikalı teknoloji devinin TSMC ve Qualcomm ile olan anlaşmaları da devam etmekte.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Cep Telefonları İçin Yapılan Sahte Uygulama Tuzağına Dikkat!

Cep Telefonları İçin Yapılan Sahte Uygulama Tuzağına Dikkat!

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, e-devlet, HGS, SGK, e-okul gibi çok aranan isimlere sahip 40 adet uygulamanın incelenmesinde 32 uygulamanın sahte çıktığını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz