İkiz kardeşini hücreye kapatıp hapisten kaçan mahkum yakalandı!

Peru’da kendisini cezaevinde ziyarete gelen ikiz kardeşini ilaçla uyutup hücrede bırakan ve onun yerine geçerek kaçan mahkum 13 aylık bir çalışmanın ardından yakalandı.


İkiz kardeşini hücreye kapatıp hapisten kaçan mahkum yakalandı!

Alexander Delgado, çocuk tacizi ve soygun suçlarıyla çarptırıldığı 16 senelik hapis cezasını Peru’nun başkenti Lima’nın kuzeyindeki bir cezaevinde çekiyordu. Geçen Ocak ayında kendisini ziyarete gelen ikiz kardeşi Giancarlo’yu ilaçla uyutan ve onunla kıyafetlerini değiştiren Alexander Delgado elini kolunu sallayarak cezaevinden kaçmıştı.

BULANA ÖDÜL VADEDİLMİŞTİ

Yer değiştirme olayı Giancarlo’nun parmak izleri alınarak doğrulandı.

Kaçışından 13 ay sonra İçişleri Bakanlığı tarafından yakalanmasına yardımcı olacak bilgi verene ödül vaadedildi ve kısa zaman sonra Alexander Delgado liman şehri Callao’da yakalandı.

“ANNEMİ ÖZLEMİŞTİM” DEDİ

Delgado’nun şuanda yüksek güvenlikli bir cezaevine konması bekleniyor.

Alexander Delgado’nun firarda olduğu dönemde ikiz kardeşi kaçış planında suç ortaklığı yaptığı şüphesiyle tutuklandı ve soruşturuldu. Ancak sonunda bu kanıtlanamadığı için serbest bırakıldı.

Alexander Delgado yakalandıktan sonra, annesini özlediği için kaçtığını belirtti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz