İklim Değişikliği Zirvesi için Donald Trump’a davet yok

Fransa tarafından yapılan açıklamada ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın yeni yapılması planlanan İklim Değişikliği Zirvesi’ne davet edilmediği duyuruldu.


İklim Değişikliği Zirvesi için Donald Trump’a davet yok

Fransa, ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın yeni yapılacak olan İklim Değişikliği Zirvesi’ne davet edilmediğini duyurdu.

Fransa Cumhurbaşkanlığı Ofisi, ABD’yi 2015 Paris İklim Değişikliği anlaşmasından çıkaran ABD Devlet Başkanı Trump’ın 12 Aralık’ta gerçekleşecek olan İklim Değişikliği Zirvesi’ne şimdilik davet edilmeyeceğini duyurdu. Cumhurbaşkanlığı ofisi, ABD’nin Aralık zirvesi için özel bir statüsünün olduğunu, zirveye katılacak olan misafirlerin Paris 2015 anlaşmasını yaşama geçirmeye kararlı olduklarını söyledi. ABD’nin her şeye karşın zirveye davet edilebileceğini ancak davet edilecek olan kişinin statüsünün Cumhurbaşkanı seviyesinde olmayacağını söylendi.

Öte yandan, 12 Aralık’ta gerçekleşecek olan zirveye 100’den fazla ülke ve sivil toplum örgütleri davet edildi

Yazar: Yusuf Bucak

Yusuf Bucak

1965 Erzurum doğumlu olan Yusuf Bucak gündemi her alanda takip ederek yazıya dökebilen başarılı bir yazardır. Bucak, İstanbul Üniversitesi’nde gördüğü eğitimin ardından genç yaşlarında haber sektörüne girerek yazarlık yapmaya başlamıştır.

İlginizi Çekebilir

ABD Eski Başkanı Bush, Trump için açtı ağzını yumdu gözünü

ABD Eski Başkanı Bush, Trump için açtı ağzını yumdu gözünü

ABD Eski Başkanı Bush, yeni yazdığı kitapta ABD başkanı Donald Trump ile alakalı fikirlerini ortaya koydu. Bush tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Trump için kitapta ağır ifadeler bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz