İlk evini alanlara devlet desteğini artırıyor!

İlk evini alacaklara sunulan 15 bin liralık devlet desteği 20 bin liraya çıkarken tapu harçları ve diğer vergi dilimleri içinde indirim uygulanacak.


İlk evini alanlara devlet desteğini artırıyor!

Vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştırmak, tasarrufları artırmak için başlatılan konut hesabı, daha cazip hale getiriliyor. Mevcut uygulama, konut hesabındaki birikim tutarının maksimum yüzde 20’si kadar, 15 bin lirayı geçmeyecek biçimde devlet katkısı verilmesini içeriyordu. Meclis’teki torba kanun tasarısıyla azami yüzde 20 olan devlet katkısı oranı yüzde 25’e çıkarılacak.

DEVLET KATKISI 20 BİN LİRA

Maksimum devlet katkısı tutarı da 15 bin liradan 20 bin liraya yükseltilecek. Böylece konut hesabı açıp birikim yapanlar, evlerini aldıklarında 20 bin liraya varan devlet katkısına kavuşacak. Öte yandan 2 destek daha geliyor. Torba kanun tasarısıyla, bu kapsamda alınacak konutların tapu harcında indirim yapılması ve daha düşük kredi faizi olanağı sağlayacak sözleşmelere ilişkin esasların düzenlenmesi için Bakanlar Kurulu’na yetki alınacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz