İngiliz YPG’li terörist itiraf etti! Kazanan Türkiye olacak

Çin kökenli bir İngiliz YPG’li terörist The Times gazetesine verdiği röportajda gerçeği kabullenip itiraf etti. İngiliz YPG’li Türkiye’yi durdurma şanslarının olmadığını ve kazanan tarafın Türkiye olacağını söyledi.


İngiliz YPG’li terörist itiraf etti! Kazanan Türkiye olacak

İngiltere’de yayınlanan The Times gazetesine konuşan İngiliz bir YPG mensubu, Afrin’de Türkiye’yi durduramayacaklarını bildiğini belirtti. Terörist “Türkiye büyük bir ülke, sanki bir savaş makinası. Zaman alsa da, bir gün savaşı asla kazanacaklar.” şeklinde konuştu.

YPG’YE GÖNÜLLÜ OLARAK KATILAN 5 İNGİLİZDEN BİRİ

Huang Lei isimli Çin kökenli İngiliz, Afrin’de YPG’ye gönüllü olarak katılan beş İngilizden biri.

Birliğindeki 15 yabancı savaşçıyla beraber ilk çarpışmalardan kurtulduklarını belirten Lei, Türk ordusunun büyüklüğüne kıyasla YPG’li birkaç bin savaşçının hiçbir şansı olmadığını söyledi.

“TÜRKİYE SANKI SAVAŞ MAKİNASI”

Gece gündüz bombalandıklarını anlatan Lei, “Türk birliklerini durdurabileceğimiz ile alakalı gerçekten şüpheliyim. Tankları, zırhlı araçları, jetleri ve uyduları var” şeklinde konuştu ve ekledi:

“Türkiye büyük bir ülke, sanki bir savaş makinası.

“Zaman alsa da, bir gün savaşı asla kazanacaklar.

“Ama ben ve birliğim direneceğiz.

“Bu savaşı kazanamayacağız. Ama en azından savaşın durması için elimizden geleni yapmak istiyoruz. En azından bombardımanı durdurmak için.”

3 SENEDIR IŞİD’E KARŞI SAVAŞIYORDU

24 yaşındaki Huand Lei, Çin’de doğduktan sonra ergenliğinde İngiltere’ye göçmüş ve Manchester’da eğitim görmüştü. Lei üç senedir Suriye’nin kuzeydoğusundaki YPG birliklerinde IŞİD’e karşı savaşıyordu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz