İngiltere’nin AB’ye ödeyeceği tazminat netleşiyor

Geçtiğimiz aylarda AB üyeliğinden ayrılan İngiltere için ödenecek olan tazminat tutarının 50 milyar sterlin civarında olacağı söyleniyor.


İngiltere’nin AB’ye ödeyeceği tazminat netleşiyor

Avrupa Birliği’nden ayrılmaya hazırlanan İngiltere, son dönemde yaşanan ayrılık sorunları dolayısı ile işin üstünü hemen kapatmak ve bitirmek için büyük bir tazminat ödemesi yapmaya hazırlanıyor. İngiltere’nin AB’den ayrılması sonucunda ne kadar tazminat miktarı ödeyecek olduğu üye ülkeler ve AB tarafından esas alınarak belirlenecek bir tutar olurken Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May tarafından AB’ye 20 milyar Euro para teklifinde bulunacak olduğu iddia edildi. American Financial Times gazetesine konuşan isminin gizli kalmasını isteyen kaynaklar, yakın bir süre zarfında bu teklifin yapılacak olduğunu belirtti.

50 MİLYAR STERLİN ÖDEMESİ GEREKEBİLİR

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, daha önce kendisine sorulan iddialar ile ilgili olarak “İngiltere 50 milyar Sterlin’e yakın bir para ödemek zorunda” diyerek yanıt vermiş ve bunun kesinlikle bir faturasının olacağını açıklamıştı. Eğer ki İngiltere tutarı ödemeyi reddeder ise gerek sağlık, gerek ekonomi alanında AB üyesi ülkeler tarafından kendisine çok büyük yaptırımların uygulanması söz konusu olacağından dolayı bu ihtimalin akla bile gelmediği ifade ediliyor.

KISA ZAMAN İÇERİSİNDE TAZMİNAT NETLEŞECEK

Öte yandan İngiltere vatandaşları AB’ye ödenmesi planlanan 50 Milyarlık rakamı çok bularak tepkilerini her ortamda dile getirmeye çalışıyorlar. Zira bu rakam ülke bütçesini zorlayacak bir rakam ve İngiltere devletinin bu rakam ile bir bütçe açığı oluşmaması için vergilendirmede düzenleme yapacağı düşünülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

14 yaşındaki küçük kız 1 yıl boyunca cinsel istismara uğradı

İngiliz çift, 14 yaşındaki küçük kızı 1 yıl boyunca eve kapatıp cinsel ilişki kölesi yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz