İnşaatlardan çivi toplayan adam inşaat şirketi kurdu!

Tokat kent merkezinde hayatını sürdüren evli ve 3 çocuk babası İbrahim Bülbül (47), 7 yaşında çivi toplayarak başladığı inşaat işinde, senelerce ustalık yapmasının ardından 2003 senesinde kendi şirketini kurarak patron oldu. Bülbül, binalar yapıp daireler satıyor.


İnşaatlardan çivi toplayan adam inşaat şirketi kurdu!

Kent merkezinde yaşayan İbrahim Bülbül, henüz 7 yaşlarındayken yakınlarının yanında inşaatlarda çalışmaya başladı. İlk olarak inşaatlarda çivi toplayan Bülbül, daha sonra sıva ve duvar ustalığı yaptı. Senelerce inşaatlarda çalıştıktan sonra 2003 senesinde oturduğu evini 32 bin liraya satarak kendi firmasını kuran İbrahim Bülbül, apartman dairesi yapıp satmaya başladı. Küçük yaşta çalışmaya başladığı inşaat sektöründe firma sahipliğine kadar yükselen Bülbül, çok sayıda kişiye istihdam sağladı.

Çalışma yaşamını anlatan İbrahim Bülbül, çocukluğunda inşaatlarda çivi topladığını söyleyerek, şu şekilde konuştu:

“O zaman Kayserili bir müteahhidimiz vardı. Lüks otomobiller ile inşaata gidip geliyordu. Ama ben kesinlikle kıskanmam. İsterim ki Cenab-ı Allah herkese bir iken iki versin. Bende azim var. Kendi kendime dedim ki ‘Allah’ım ona da iki göz vermiş, bana da iki göz vermiş. Ben de kulak var, onda da var. Yani bu başarıyor da ben niye başaramıyorum?’ dedim. Senelerce çalışmaya devam ettim. Akşam saat 17.00’ye kadar kalıp çakardım, tuğla yıkardım. 17.00’den sonra da ikinci bir iş yapardık. Hep çalıştık ve bugünlere geldik.”

Şirketini kurduğu 2003 senesinde ilk etapta satışlarda zorlandıklarını anlatan Bülbül şunları belirtti:

“O dönemlerde sıkıntılar çektik. Tamamen kendimizi ispatladıktan sonra, şu anda firmalarımızın levhasını diktikten sonra artık elimizde daire kalmıyor. Tokat’ımızı seviyoruz. Tokat’tan çıkmayı da düşünmüyoruz. Bütün yatırımlarımızı da burada yapıyoruz. Senelik 80-100 kişiye iş vermekten mutlu oluyorum. Çünkü ben de tabandan gelen biriyim. Şuana kadar 700 ile 800 arasında daire yaptım. Bu çok büyük bir başarı. Ben çok büyük bir kâr peşinde değilim. Çünkü ben de tabandan geldim. Ben de zamanında ev kirası, elektrik, su faturası yatıramazken bugün Allah’a hamdolsun vaziyetim iyi.”

Meslektaşlarına yılmadan çalışmaları tavsiyesinde bulunan İbrahim Bülbül, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirtti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz