İphone 8’e dair önemli gelişme!

Apple’ın yeni amiral gemisi olması beklenen İphone 8 ile ilgili teknoloji dünyasında dolaşan söylentiler netlik kazanıyor. Köklü bir değişiklik bekleyen kullanıcılar için iphone tasarımcılarının ilk sürprizi parmak izi sensörünün konumu olabilir. Edinilen ilk bilgilere göre İphone 8’de parmak izi sensörü arka kısımda yer alacak.


İphone 8’e dair önemli gelişme!

Uygun fiyatlı iphone bekleyenlere kötü haber

Yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen İphone 8 ile ilgili daha önceki serilerde yaptığı başarılı tahminlerle adını duyuran siteler parmak izi sensörü ile ilgili çarpıcı bir bilgiye ulaştı. İphone 5s modelinden bu yana parmak izi sensörünü kullanan ve geliştirmeye devam eden Apple bu yeni ürününde parmak izi sensörünün konumunu değiştiriyor. Buna göre parmak izi butonu artık İphone’ların arkasında yer alacak. Tasarım olarak LG serilerinin power tuşuna benzetilen bu yeni akımda kullanım kolaylığı hedefleniyor. Klasik İphone tasarımında çizgiyi aşan ve tabuları yıkmaya kararlı olan tasarımcılar ilk ve en köklü değişikliği bu şekilde yaparken yeni serinin piyasadaki iphone pazarının en uygun fiyatlı telefonu olacağı yönündeki söylentileri de askıya aldı. Yeni dönemde uygun fiyatlı iphone bekleyenler bu beklentilerinden bir an önce vazgeçmeli.

Yeni telefonda kablosuz şarj teknolojisi kullanılacak

Yazılım geliştiriciler geçtiğimiz hafta ABD’de gerçekleştirilen bir fuarda İphone 8 için yüz tanıma özelliğini doğruladı. Daha önce henüz tanıtılmayan bir ürün hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Apple tasarımcılarının bu gafı teknoloji dünyasında ışık hızıyla yayıldı. Güçlü söylentilerden bir diğer ise İphone 8’in hem ön hem de arka kamerası ile 4K video destekleyeceği yönünde. Dakikada 60 kare fotoğrafla bu özelliği uygulayacak olan yeni seri Samsung’un son serisi S8’e benzer bir görünüme sahip olacak. Bu görünüm benzerliğinin çerçevesiz panel nedeniyle yüksek olduğu ve iki taraf arasında patent davalarına konu olacak kadar ileri derece olmadığı öğrenildi. Henüz piyasaya sürülme tarihi ve fiyatı ile ilgili bir gelişme olmayan yeni İphone’da kablosuz şarj özelliğinin de kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Amerikan teknoloji dergilerinin edindiği bilgilere göre yeni seri Eylül ayında tanıtılacak.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Metronet nedir?

Metronet nedir?

Metronet, elektrik ağı üzerinden Türkiye’de uzun süredir hizmet veren ve geçtiğimiz yıllarda da Superonline tarafından satın alınan alternatif bir internet dağıtım servisidir.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz