İran’da Ruhani’nin ofisine girmeye çalışan şahıs vuruldu!

İran’ın başkenti Tahran’da Cumhurbaşkanı Ruhani’nin ofisinin bulunduğu bölgeden biranda çatışma sesleri yükseldi. Edinilen bilgiye göre Ruhani’nin ofisine girmeye çalışan bir şahıs vurularak etkisiz hale getirildi.


İran’da Ruhani’nin ofisine girmeye çalışan şahıs vuruldu!

İran’da Cumhurbaşkanı Ruhani’nin ofisine girmeye çalışan şahıs vuruldu.

İran’ın başkenti Tahran’da, Cumhurbaşkanlığı ofisinin bulunduğu bölgede ateş sesleri yükseldi. Sonrasında silah taşıyan 35 yaşlarında bir şahsın Cumhurbaşkanlığı ofisinde bulunan ikinci güvenlik aşamasından zorla geçmeye çalıştığı ve güvenlik kuvvetleri tarafından uyarı aldığı ifade edildi. İkaza karşın duyarsız kaldığı ifade edilen saldırganın bacağından vurulduğu ifade edildi. Şahsın taşıdığı silahın, yakın dövüş silahı olduğu ifade edildi.

Tahran Vali Yardımcısı Mühsin Hamedani, “Bugün saat 11.00’de ortalama 35 yaşındaki şahıs, zorla Cumhurbaşkanlığı ofisinin güvenlik girişinden geçmeye çalıştı fakat şahsın silah taşıması neticesinde güvenlik kuvvetleri ile problem yaşıyor. Sonrasında taşıdığı silah ile Cumhurbaşkanlığı güvenlik kuvvetlerine saldırıyor” ifadelerini kullandı. Mühsin Hamedani açıklamasının devamında, “Güvenlik kuvvetleri şahsı etkisiz hale getirmek için, bacağından vurdu ve yaralı saldırgan tutuklanıp hastaneye sevk edildi” şeklinde konuştu. Mühsin Hamedani, şahsın kimliği yahut saldırıdan hedefinin belli olmadığını, lüzumlu incelemelerin yapılacağını bildirdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz