İSKİ’den soğuk hava nedeniyle vatandaşa uyarı!

İSKİ, soğuk havalar nedeniyle sayaçların donmasına karşı önlem almaları ile ilgili İstanbulluları uyardı.


İSKİ’den soğuk hava nedeniyle vatandaşa uyarı!

İstanbul’da Hava sıcaklığının gece saatlerinde 0 C’nin altına düşmesi beklenirken İSKİ’den yapılan açıklamada açıkta bulunan su sayaçlarına donma tehlikesine rağmen tedbir alınması uyarısı yapıldı.

İSKİ, su sayaç ve tesisatlarının soğuk hava şartları sebebiyle donma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu söyleyerek, İstanbulluların bu konuda tedbir alması gerektiğini bildirdi.

İSKİ’den yapılan açıklamada Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, İstanbul’da hava sıcaklıklarının 0 C’nin altına düşmesi beklendiği kaydedildi.

Sayaç ve tesisatların sıcaklıkların düşüşü ile donmadan kaynaklanabilecek arızalarının önlenebilmesi için bazı önlemlerin alınması gerektiği kaydedilen açıklamada, “Sayaçlar açıkta ise asla muhafaza altına alınmalı, izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır. Açıkta bulunan su boruları da, soğuk hava ile temas etmeyecek biçimde kapatılmalıdır. Abonelerimiz, alınan tedbirlere karşın, meydana gelen problemlerin çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayabilir” ifadelerine yer verildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İSKİ, İstanbul için su kesintisi uyarısı yaptı!

İSKİ, İstanbul için su kesintisi uyarısı yaptı!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre; İstanbul'da Ömerli-Bahçelievler ile Zeytinburnu'nun hepsinde su kesintisi meydana geleceği bildirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz