İsmailağa cemaatinin televizyon kanalında Atatürk’e hakaret edildi!

RTÜK, İsmailağa cemaatinin televizyonu olan FM TV’de yayınlanan “Saklı Gerçekler” programında Atatürk için belirtilen “Çanakkale Savaşında Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek ‘size ölmeyi emrediyorum’ şeklinde konuştu” ve “Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı” sözleri sebebiyle kanalı uyardı. Aynı maddeden tekrar bir ihlal olursa kanalın lisansı iptal edilecek.


İsmailağa cemaatinin televizyon kanalında Atatürk’e hakaret edildi!

Hürriyet’te yer verilen habere göre FM TV’de 25 Ekim 2016’da yayınlanan “Saklı Gerçekler” programı aynı gün bir vatandaş tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne şikayet edildi. Emniyet, RTÜK’e şikayeti 7 Temmuz 2017 tarihinde iletti. Konuyla alakalı uzman raporu hazırlandı.

Hazırlanan uzman raporunda şu detaylara yer verildi:

“Çanakkale Savaşı konuşulurken ‘Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek size ölmeyi emrediyorum şeklinde konuştu. Hilafetin ve saltanatın gerçek askerlerinin kıyımı yapıldı orada’. Filistin’de 65 bin askerimiz 365 bin topla esir bırakıldı’ deniliyor. Atatürk’ü Koruma Yasası eleştirilirken, ‘Senin ile ilgili koruma kanunları var. Demek ki mide bulandıracak işlerin var’ deniliyor. Atatürk’ün mal varlığı konuşulurken ise ‘Sultan Vahdettin Han bütün Sarayı boşaltabilecekken kendine yetecek kadarını aldı. Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı. Neymiş ölürken bağışlamış’ deniyor.”

Üst Kurul bu sözler sebebiyle kanalın “Devletin arlık ve bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı olamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verdi. Aynı maddeden bir ihlal daha olursa kanalın lisansı iptal edilecek.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeni sosyal bilgiler müfredatında Atatürk yok!

Yeni sosyal bilgiler müfredatında Atatürk yok!

MEB tarafından yenilenen sosyal bilgiler dersi müfredatında 'Atatürk' sadece 1 cümle içerisinde yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz