İsmet Yılmaz: Bu sene TEOG yapılmayacak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün yaptığı açıklamalarında Türkiye’nin yeni sınav sistemine hazırlandığını açıkladı.


İsmet Yılmaz: Bu sene TEOG yapılmayacak!

Türk eğitim sisteminin yenilendiğini ve yeni sistem üzerinde çalışmaların devam ettiğini açıklayan Yılmaz, öğrencilerin bu sene kesinlikle TEOG’a girmeyecek olduklarını ve kesin olarak TEOG sınav sisteminin kaldırıldığını açıkladı. Son dönemde Erdoğan’ın isteği sonrasında kaldırılması ve yeni sistem ile birlikte devletin direkt olarak öğrencileri zorunlu olarak evlerinin yakınlarında olan okullara gönderme isteği gibi iddialar yayılırken, Bakanlık bu iddiaları tam olarak yalanlamadı ve bunun üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

DAHA FAZLA HAKSIZLIK VE MAĞDUR EDEN SİSTEM YOLDA OLABİLİR

Hükümetin belirleyecek olduğu yeni sistem hakkında kötü haberler gelirken, tam olarak belli olmamasına rağmen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, özel okulların kendi sınavlarını yapabilecek olduğunu açıklaması ile birlikte yeni sistemde her okulun farklı sınavlar yapabilecek olduğunun sinyallerini verdi. Bu tür durum olması durumunda başta siyasi isimler olmak üzere, daha fazla zengin kesimde olan kişilerin çocuklarının çok kolay en yüksek okullara girebilecek olduklarını ifade eden veliler ise yeni sistemin hükümet tarafından direkt belirlenmesi ve tüm Türkiye’de aynı sistemin uygulanması uyarısında bulundu.

ÖĞRENCİLER VE VELİLER TEDİRGİN

Bazı öğrenci ve veliler yeni gelecek olan sistemin eskisini aratacağı düşüncesinde. Veliler her gelen sistemin çocukları için olumsuz sonuçlar doğurduğunu ve adaptasyonun düştüğünü belirtiyor. Bunun yanı sıra TEOG sınavı için çalışan öğrenciler sınavın iptal edilmesi ile bütün hazırlıklarının boşa gittiğini belirterek hayal kırıklığına uğruyorlar. Öğrenciler ve veliler bu tür mağduriyetlerin önüne geçilmesi için yetkililerin tedbir almasını istiyorlar.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
MEB Bakanından “Zarrab” yorumu

MEB Bakanından “Zarrab” yorumu

Tutuklu bulunduğu Amerika'da gündemi sürekli meşgul eden Zarrab ile ilgili bir açıklamada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. Yılmaz, Zarrab'ın serbest kalmak için her türlü yalana başvurabileceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz