İsrail, 14 yaşındaki Filistinli çocuğu askeri hapishanede tutuyor

14 yaşındaki çocuğu gözaltına almak için 25 İsrail askerinin birden müdahale etmesi tüm dünyada şaşkınlıkla karşılanmıştı. Nereye götürüldüğü belli olmayan küçük Filistinli çocuğun bir askeri hapishanede alıkonulduğu ortaya çıktı.


İsrail, 14 yaşındaki Filistinli çocuğu askeri hapishanede tutuyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararı, Filistin sokaklarında yeni bir intifadayı başlattı. Tüm dünya Filistin’deki meydana gelen gelişmeleri anlık aktarırken, gündeme bir fotoğraf damgasını vurmuştu.

Fotoğrafta 25’e yakın İsrail askeri, gözaltına aldığı 14 yaşındaki Fevzi El-Cunidi adlı Filistinli çocuğu gözleri bağlı bir halde götürüyordu.

Nerede olduğu belli oldu

22 İsrail askeri tarafından gözleri bağlı olarak gözaltına alınan Muhammed Fevzi El- Cunidi’nin ailesi genç çocuktan haber alamadığını belirtti. El-Cunidi’nin amcası Reşad El- Junidi yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Bu fotoğraflara bakmak insanlara bu kadar acı verirken ailesi olarak bizim yaşadıklarımız gerçekten çok ağır. 16 yaşında silahsız bir çocuğu tıpkı bir suçlu gibi yakalayıp götürdüler. Etraftakilerden yaralı olduğunu öğrendik. Onunla görüşmemize izin vermiyorlar. Babası ve annesi çok hasta. Babası beş ameliyat geçirdi. Ailesiyle Fevzi ilgileniyordu. O esnada da ailesine ilaç ve yiyecek almak için dışarı çıkmıştı. Nasıl savunmasız bir çocuğa böylesine vahşice saldırıyorlar. Bize yalnızca bugün saat 13.30’da mahkemesi olduğu bildirildi. Ne halde olduğuna dair hiçbir bilgimiz yok. Fakat bunlar bizi yıldıramaz. Mücadelemiz her zaman devam edecek. Biz Filistin’in çocuklarıyız. Bu karara asla razı olmayacağız. Çocuklarımıza kalbine ve aklına Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu kazıdık. Bunu asla silemezler.”

Anadolu Ajansı Kudüs muhabirinin paylaştığı bilgiye göre, Cunidi Beytullahim yakınında askeri hapishanede tutuluyor.

İlginizi Çekebilir
İsrail, öldürdüğü Ürdün vatandaşları için özür diledi!

İsrail, öldürdüğü Ürdün vatandaşları için özür diledi!

İsrail, Temmuz ayında Amman'daki İsrail Büyükelçiliği'nde öldürdüğü 2 Ürdün vatandaşı için resmen özür diledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz