İsrail askerleri Mescid-i Aksa’ya gözetleme kulesi dikti

İsrail güvenlik kuvvetleri, Mescid-i Aksa’ya girenleri kontrol etmek için Amud kapısına demir bir gözetleme kulesi yerleştirdi.


İsrail askerleri Mescid-i Aksa’ya gözetleme kulesi dikti

Üç platformdan oluşacak olan gözetleme kulesinde iki oda bulunacağı, etrafına zırhlı cam konulacağı kaydedildi. Mescid-i Aksa’ya girenlerin kimlik kontrollerinin bu kuleden yapılacağı söylendi.

İsrail işgal güçleri geçen senenin sonlarına doğru bir açıklama yaparak, Mescid-i Aksa’nın etrafının aydınlatılacağı ve 40 gözetleme kamerasının monte edileceğini bildirmişti.

Mescid-i Aksa’nın giriş kapılarına kontrol noktalarının konulmasının giriş trafiğini önlemesi nedeniyle gözetleme kulesi uygulamasına geçildi.

Filistinlilerin, dün akşam Kudüs’ün girişine gözetleme kulesinin yerleştirilmesini şaşkınlık ve öfke ile karşıladığı söylendi. Filistinler bu uygulamayla kentin tarihi yapısına zarar verildiğini, kentin Arap ve İslam karakterini değiştirdiğini belirtti. İsrail’in güvenlik kuvvetlerinin bıçaklanmaya karşı bir önlem olarak bu yola başvurduğu öne sürüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz