İsrail ile yakınlaşan Suudi Arabistan’a İran’dan ihanet suçlaması!

ABD ve İsrail ile olan uyumundan kaynaklı Suudi Arabistan’ı sert dille eleştiri yağmuruna tutan İran’ın dini lideri Hamaney, “Müslümanlara ihanet.” dedi.


İsrail ile yakınlaşan Suudi Arabistan’a İran’dan ihanet suçlaması!

İran’ın dini lideri Ali Hamaney, Suudi Arabistan’ın ABD ve İsrail ile olan uyumunun “Kesinlikle Müslümanlara ihanet” olduğunu belirtti.

“WASHINGTON BAŞARIZLIĞA UĞRAYACAK”

Hamaney’in resmi web sitesinde yayınlanan habere göre, Salı günü Tahran’da İslamülkelerinden meclis temsilcilerinin katıldığı bir konferansta konuşan İran’ın dini lideri Ali Hamaney, Kudüs’ün “şüphesiz” Filistin’in başkenti olduğunu ve Washington’un “başarısızlığa uğrayacağını” belirtti.

“SUUDİ ARABİSTAN MÜSLÜMANLARA İHANET EDİYOR”

Asya’nın Sesi’nin aktardığına göre Suudi Arabistan’ın ABD ve Siyonistlere yardım ettiğini belirten Hamaney, “Bu kesinlikle İslam ümmetine ve Müslüman dünyasına ihanettir” şeklinde konuştu.

“İSLAM DÜNYASINDAKİ SAVAŞ DURDURULMALI”

Hamaney şunları belirtti:

“İslam dünyası, bu kadar geniş bir nüfusa ve bir çok imkana sahipken, kesinlikle dünyada büyük bir güç olabilir ve bu birlik yoluyla etkili olur. Bu sebeple İslam dünyasındaki savaş durdurulmalı ve Siyonist rejim için güvenli bir cennet yaratılmasına izin verilmemeli.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'le barış görüşmelerine devam etmez ise Filistin'e para yardımı yapmayacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz