İsrail jetleri Esad’ın sarayının yakınlarını tekrar bomba yağmuruna tuttu

İsrail savaş uçağının düşürülmesinin ardından İran ve Suriye’ye yönelik hava saldırılarına başladı. Suriye’ye yönelik yapılan hava saldırısında Esad’ın sarayının yakınları yeniden bombalandı.


İsrail jetleri Esad’ın sarayının yakınlarını tekrar bomba yağmuruna tuttu

İsrail ordusu, sabah saatlerinde savaş uçağının düşürülmesinin sonrasında Suriye’deki rejim ve İran hedeflerine yönelik yeni hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.

12 HEDEF VURULDU

Ordudan yapılan açıklamada, İsrail jetlerinin Suriye’de 12 hedefi vurduğu söylendi. Açıklamada, vurulan yerler arasında “Esed rejimine ait üç hava savunma sistemi ile İran’a ait dört askeri üssün de bulunduğu” kaydedildi.

Buna karşılık Suriye tarafından uçaksavar ateşi açıldığı ve İsrail’in kuzeyinde sirenlerin çaldığı ifade edildi. Açıklamada öte yandan, “İsrail ordusu, bütün senaryolara hazırdır ve vaziyet değerlendirmelerine göre hareket edecektir.” dendi.

ESAD’IN SARAYININ YAKINI BOMBALANDI

Şam, Humus ve Dera’daki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, İsrail savaş uçaklarının saldırısında Beşşar Esad’ın sarayına yakın yerleşimlerde 6 büyük patlama yaşandı. Öte yandan Şam’ın batısındaki 104. Tugay, Cebel Manaa’daki cephanelik, Dimas askeri noktaları ile Humus ilindeki T4 hava üssü ve ülkenin güneyindeki Dera ilinde yer verilen Cibab bölgesindeki hedefler İsrail savaş uçaklarınca vuruldu.

SALDIRILAR DEVAM EDİYOR

Suriye’de Beşşar Esad rejimi, İsrail savaş uçağının düşürülmesinin sonrasında, İsrail’in saldırılarının devam ettiğini iddia etti.

Esed rejiminin haber ajansı SANA, İsrail jetlerinin sabah erken saatlerde Suriye’deki bazı İran hedeflerine saldırı düzenlediğini açıkladı.

BİRDEN FAZLA UÇAK VURULDU İDDİASI

Askeri kaynaklara dayandırılan haberde, İsrail’in ülkenin orta kesimlerinde yer verilen bir askeri üsse saldırdığı ve hava savunma sisteminin birden fazla uçağı vurduğu öne sürüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz