İsrail, öldürdüğü Ürdün vatandaşları için özür diledi!

İsrail, Temmuz ayında Amman’daki İsrail Büyükelçiliği’nde öldürdüğü 2 Ürdün vatandaşı için resmen özür diledi.


İsrail, öldürdüğü Ürdün vatandaşları için özür diledi!

Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed El Momani, İsrail hükümetinin Amman Büyükelçiliğinde 2 Ürdünlünün öldürülmesinden dolayı resmen özür dilediğini açıkladı.

ÖZÜR DİLEDİ, YASAL ADIMLAR YOLDA

Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed El Momani devlet medyasına yaptığı açıklamada, İsrail’in Amman Büyükelçiliği binasında yaşanan olay sebebiyle resmen özür dilediğini söyledi. Momani, İsrail Dışişleri Bakanlığının olaydan dolayı “üzüntülerini ve pişmanlıklarını” dile getirdiği bir memorandum gönderdiğini ifade etti.

Momani, öte yandan İsrail’in konuyla alakalı yasal adımlar atacağını da belirtti.

NE OLMUŞTU?

Ürdün, İsrail güvenlik görevlisine karşı yasal işlem başlatılıncaya kadar İsrail’in Amman’daki elçiliğini tekrardan açmasına izin vermeyeceğini açıklamıştı. Temmuz 2017’de İsrailli bir güvenlik görevlisi ile elçilik binasındaki daireye mobilya monte etmek için gelen 2 Ürdünlü marangoz arasında münakaşa meydana gelmişti. Marangozun, tornavidayla yaraladığı güvenlik görevlisinin ateş açarak karşılık verdiği, olayda bir marangozla o sırada orada bulunan büyükelçilik olarak kullanılan binanın sahibi vurulmuş ve hastanede yaşamını kaybetmişlerdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

Trump, Filistin’i parayla tehdit etti!

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail'le barış görüşmelerine devam etmez ise Filistin'e para yardımı yapmayacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz