İstanbul için sağanak yağış uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul bölgesi için yağış uyarısında bulundu. Açıklamada hava sıcaklıklarının düşerek yurdun kış aylarının etkisine gireceği bildirildi.


İstanbul için sağanak yağış uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından bugün sabah saatlerinde yapılan uyarı İstanbullu vatandaşları korkutmaya yetti. Yavaş yavaş kış aylarının etkisine giren Türkiye, soğuk havaları tatmaya başlarken, Doğu ve Batı’da farklı mevsimler yaşanıyor. Doğu ve Batı bölgesinde akşam saatleri başta olmak üzere sıcaklıklar 10 derece birden fark ederken, Batı ve Akdeniz bölgelerinin çok daha fazla sıcak olduğu, Doğu bölgelerinin ise akşam saatleri başta olmak üzere gün içerisinde Akdeniz bölgelerine oranla 10 dereceye varan sıcaklıklar farklarının olduğu belirtiliyor. İstanbul için ve tüm yurtta etkisini göstermeye başlayan kış aylarının bugün başlayacak ve yarına kadar devam edecek olan İstanbul yağmuru ile birlikte de kendisini belli etmesi bekleniyor.

VATANDAŞLAR YARINA KADAR DİKKAT ETSİN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve AKOM tarafından yapılan açıklamada bugün öğlen başlayacak olan yağmurun yarın akşam saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği, buna karşı ve olası sel baskınları gibi durumlara karşı vatandaşların önlemler alması gerektiği uyarısı yapıldı. Vatandaşların ani sel baskınları ve yağışlar dolayısı ile son 2 yıldır büyük sorunlar yaşadıkları biliniyor.

DOLU YAĞIŞLARINA DİKKAT

Geçtiğimiz günlerde özelikle İstanbul bölgesinde meydana gelen dolu yağışı sebebiyle birçok vatandaş mağdur duruma düşmüş ve maddi hasar ile karşılaşmıştı. Uzmanlar kış aylarında bu tür dolu uyarılarının artık sık sık yapılacağını ve vatandaşların bu uyarıları takip ederek önlem almaları gerektiğini söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz