İstanbul için son dakika sağanak yağış uyarısı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul bugün sağanak yağışın etkisi altına girecek.


İstanbul için son dakika sağanak yağış uyarısı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son dakika uyarısında vatandaşların yağışlara karşı dikkat etmesi gerektiği açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son dakika uyarısında yarın Avrupa yakası, Pazar günü ise Anadolu yakasında çok şiddetli sağanak yağış beklendiğini ifade ederek vatandaşların önlemler almasını önerdi. MGM yağışların sadece İstanbul’da olmayacağını, Marmara ve Ege bölgesinde de yağışların beklendiğini açıkladı.  Hava sıcaklıklarının tüm yurtta düşecek olduğu açıklanırken, Antalya ve Bodrum dahil olmak üzere sıcaklıklarda hissedilir şekilde düşüş yaşanmasının beklendiği belirtiliyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

İstanbul ve Ege’de çok şiddetli sağanak ve gök gürültülü yağış beklenirken, Doğu bölgelerinde ise herhangi bir yağış beklenmediği, şiddetli fırtına olabilecek olduğu uyarısında bulunulduğu ifade ediliyor. MGM’ye göre Doğu ve Karadeniz’de hava sıcaklıkları farklı olacak ancak Karadeniz bölgesinde gelecek saatler ve günler içerisinde yağışların beklendiğini belirtiyor. Akdeniz bölgesinde ise gök gürültülü yağışların söz konusu olacağı, Cumartesi ve Pazar günlerinin Türkiye için yağışlı ve soğuk geçecek olan günler olacağı ifade MGM tarafından ifade edilmekte.

SEL BASKINLARINA DİKKAT

Yapılan açıklamada özelikle zemin katta yaşayan vatandaşların ve dükkanların sel baskınlarına karşı dikkatli olmaları istendi. Son dönemlerde meydana gelen şiddetli yağışlar özelikle zemin katlarda yaşayan vatandaşlar ve giriş dükkanları için maddi hasara sebep olmuştu. Olası sel baskınlarına karşı bölge ekipleri teyakkuz halinde hazır bekletiliyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz