İstanbul’a kar yağacak mı? Son hava durumu raporu!

Meteoroloji soğuk hava dalgasının etkisine giren İstanbul ile alakalı olarak ayrıntılı bir rapor hazırladı. Kar yağışının beklenen şekilde olmamasına değinen uzmanlar barajlardaki doluluk oranına dikkat çekti.


İstanbul’a kar yağacak mı? Son hava durumu raporu!

‘İstanbul hava durumu’, 16 Ocak 2018 tarihinde, Salı günü, nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava sıcaklık değerleri tahmin durumu yapıldı. Buna göre en yüksek sıcaklık 14 derece olurken, en düşük sıcaklık 2 derece. Nem oranı, Çarşamba gününden itibaren düşmeye başlıyor. Rüzgar, Çarşamba ve Perşembe günü etkisini göstermesi bekleniliyor. İşte kurum tarafından yapılan 5 günlük tahmin…

İSTANBUL BEŞ GÜNLÜK TAHMİN HAVA DURUMU

16 Ocak Salı:

Salı günü gökyüzü kapalı, ‘yer yer yağışlı’ olması bekleniliyor. Yağış gece 03:00 saatlerinde başlıyor, sabah 09:00 saatlerine kadar ‘aralıklı’ yağması tahmin ediliyor. Akşam 18:00’ten sonra yağmur yeniden hafif olarak kendisini hissettirmesi bekleniliyor. En yüksek sıcaklık 10 derece, en düşük sıcaklık 4 derece. Nem oranı yüzde 91-71 arası. Rüzgar saatte 23 km hızda esmesi bekleniliyor.

17 Ocak Çarşamba:

Çarşamba günü hava bulutlu, sıcaklıklarda gözle görülür bir artış var. Sıcaklık en yüksek 14 derece, en düşük 8 derece. Nem oranı yüzde 84-72 arası. Çarşamba günü rüzgar hızını artırıyor: Saatte 38 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

18 Ocak Perşembe:

İstanbul’da, Perşembe günü yağmur yeniden yağmaya başlıyor. Özellikle gece 03:00 ile 15:00’e kadar etkisini göstermesi bekleniliyor. Sıcaklıklarda sert düşüş dikkat çekiyor: En yüksek sıcaklık 7 derece, en düşük sıcaklık 5 derece. Nem oranı yüzde 79-71 arası. Çarşamba günü rüzgar şiddetini artırıyor: Saatte 45 km hızda esmesi bekleniliyor.

19 Ocak Cuma:

Bulutlu ve güneşli hava İstanbul’da kendisini gösteriyor. Sıcaklık en yüksek 8 derece, en düşük 2 derece. Nem oranı yüzde 73-59 arası. Rüzgar saatte 21 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

20 Ocak Cumartesi:

Hafta sonu Cumartesi, hava güneşli. Sıcaklık en yüksek 10 derece, en düşük 4 derece. Nem oranı yüzde 67-53 arası. Rüzgar saatte 22 km hızda esmesi bekleniliyor.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? 15 TATİL’DE HAVA NASIL OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Ocak 2018 tarihinde okulları tatil ediyor. 19 Ocak Cuma günü Türkiye genelinde, Batı’da güneş ve bulutlu hava gözükürken, Doğu’da kar yağışı ve yağmur etkisini göstermesi bekleniliyor. Ayrıca Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Rüzgar, Perşembe günü Ülkenin batı ve iç bölümünü etkilemesi tahmin ediliyor. Rüzgar saatte 50-70 km hızda esmesi tahmin ediliyor. Ülke genelinde havanın güneşli geçeceği gün ise Pazar günü. 21 Ocak Pazar günü ülke genelinde gökyüzü bulutlu ve güneşli geçmesi bekleniliyor. İstanbul’a kar ne zaman gelecek sorusunun cevabına göre; 22 Ocak da dahil olmak üzere kar yağışı beklenmiyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz