İstanbul’da 5 bin paket sahte ilaç yakalandı

İstanbul Sancatepe’de İlçe Emniyet Müdürlüğü birimleri, sahte grip ilacı üretimi yapan bir iş yerine baskın yaptı. Operasyonda 5 bin paket sahte soğuk algınlığı ilacı bulundu.


İstanbul’da 5 bin paket sahte ilaç yakalandı

İstanbul Sancatepe’de İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sahte grip ilacı üreten bir iş yerine baskın düzenledi. Operasyonda 5 bin paket sahte soğuk algınlığı ilacı ele geçirildi.

Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürülüğü Asayiş Büro ekipleri, Eyüpsultan Mahallesi’nde bulunan bir sanayi sitesinde sahte ilaç üretildiği bilgisi üstüne harekete geçti. Sözkonusu iş yerine baskın düzenleyen ekipler, 5 bin paket soğuk algınlığı ilacı ve 30 çuval ilaç hammaddesi ele geçirdi. Operasyonda ilaç paketlemek için kullanılan makinelere de el kondu. Olay yerinde inceleme yapan Sağlık Bakanlığı yetkilileri de ilaçların kayıt dışı ve sahte olduğunu belirledi.

Aynı sanayi sitesinde bir başka iş yerini basan ekipler, burada da 250 koli kahve ele geçirdi. Şüphelilerin meşhur bir markanın adını taklit ederek kahve ürettikleri ve piyasaya sürdükleri tespit edildi.

Her iki olayla alakalı iki şüpheli gözaltına alındı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz