İstanbul’da araba hırsızları film gibi plan yaptı!

İstanbul Beyoğlu’nda lüks bir otomobilin çalınmasıyla sonuçlanan hırsızlık olayı film karelerini aratmayacak cinsten.


İstanbul’da araba hırsızları film gibi plan yaptı!

İstanbul Beyoğlu’nda park halindeki lüks araba, filmleri aratmayan şekilde çalındı.

Olay, geçtiğimiz Pazartesi günü saat 02.00 sıralarında Beyoğlu Tepebaşı Çatma Mescit Mahallesi’nde yaşandı. Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde sokak üstündeki binada yaşayan akrabasının yanına gelen vitrin mankenleri satışçısı Hakan Duyar, 250 bin lira değerindeki 34 KB 4980 plakalı lüks arabasını park etti. Gece saatlerinde sokağa gelen kimliği belirsiz bir hırsız, arabanın etrafında bir müddet dolaştıktan sonra çevreyi kolaçan etti. Hırsız sonrasında tornavida ile aracın camını açmaya zorladı. Bir müddet sonra hırsız dirseğiyle camı kırarak içerisine girdi.

KARTVİZİTTE GÖRDÜĞÜ İŞ YERİNE GİDİP ANAHTARLA İÇERİYE GİRDİ

Hırsız araçta çalacak bir şeyler ararken, torpidoyu açtığında bir anahtar bir de kartvizit gördü. Kartviziti inceleyen hırsız, taksiye binerek iş yerinin olduğunu düşündüğü anahtarla Duyar’ın Güngören Merter’deki dükkanına gitti. Kısa bir müddet sonra iş yerine gelen hırsız içeride araştırma yaptıktan sonra Duyar’ın masasının çekmesinde aracın yedek anahtarını gördü. Anahtarı alan hırsız taksiyle yeniden arabanın olduğu sokağa geri geldi.

YEDEK ANAHTARI ALIP SOKAKTAKİ ARACI ÇALDI

Burada gene bir müddet etrafı gözleyen hırsız sonrasında aracı, kırdığı camından içeriye girip bir müddet sonra çalıştırdı. Hemen harekete geçen hırsız, aracı bulunduğu sokaktan çıkarttıktan sonra çalarak hızla kayıplara karıştı. Film sahnelerini aratmayan hırsızlık olayı ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Olayın sonrasında sabah saatlerinde iş yerine gitmek için evden çıkan Duyar, aracı yerinde bulamadı. İlk olarak aracının çekici tarafından çekildiğini düşünen Duyar çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Duyar’ın yaptığı inceleme neticesinde aracının hırsız tarafından çalındığını gördü. Bunun üstüne Duyar vaziyeti polis ekiplerine bildirdi.

Merter’de bulunan iş yerine giden Duyar, burada ikinci bir şok yaşadı. Hırsızın gece iş yerine girerek aracın yedek anahtarını aldığını anlayan Duyar, “Akraba gitmiştim, aracımı sokağa park ettim. Sabah kalktığımda araç yoktu. Hırsız aracının camını kırıp içine girmiş. Aracın içerisinde de Merter’deki iş yerimin yedek anahtarı var. Kartvizitlerimiz de var, adrese teslim gibi buraya geliyor. İş yerine hırsızlığa geliyor, televizyonu falan sökmeye çalışıyor. Daha sonra masamdaki çekmeceye yöneliyor. Oradan da aracın yedek anahtarını alıyor ve yeniden taksiyle olay yerine geliyor. Arabayı çalıştırıp çalıyor ve bütün bunlar 1 saat 10 dakika sürüyor. Plaka Tanıma Sistemine takılıyor. Yani normalde buraya hırsızlığa giriyor ama anahtarın olması onun için bir sürpriz oluyor. İlçeden ilçeye hırsızlık yaptı diyebiliriz. Daha önce başıma bu şekilde bir şey gelmemişti. Tabi şok oldum bir de aracımın kaskosu yoktu. Bizim de hatamız var” şeklinde konuştu.

Güvenlik kamera görüntülerini araştırmaya alan polis ekipleri, hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz