İstanbul’da arsa fiyatları yüzde 35 arttı

2016 senesinde 7 trilyon lira olan İstanbul’un güncel arsa değeri son 1 senede yüzde 35 artarak, 9,5 trilyon liraya ulaştı.


İstanbul’da arsa fiyatları yüzde 35 arttı

Ajans Press, İstanbul’un güncel arsa değeri incelemesini ve medya yansımalarını inceledi. Buna göre, İstanbul’un güncel arsa değeri son 1 senede yüzde 35 artarak, 9 trilyon 500 milyar liraya ulaştı. Aralık 2016 itibarıyla yol, göl ve değer atanması mümkün olmayan, satışı gerçekleştirilemeyecek alanlar dışında kalan tüm arsa ve arazilerin değeri 7 trilyon lira olarak hesaplanırken, bu sayı 1 sene sonra 9 trilyon 458 milyar 716 milyon 569 bin 576 lira olarak tespit edildi.

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği araştırmaya göre, son senelerde gayrimenkulde meydana gelen artışın medyanın da gündeminde olduğu tespit edildi.

EN DEĞERLİ İLÇE KADIKÖY

İstanbul’un her ilçesinde yer verilen mahalleler üstünde TUVİMER tarafından yapılan incelemede, İstanbul’un en kıymetli ilçesi Kadıköy olurken, arsaların yaklaşık metrekare değeri 18 bin 960 lira olarak kaydedildi. Kadıköy’ü 18 bin 457 lira ile Zeytinburnu takip ederken, bu ilçeleri yaklaşık metrekare fiyatları 15 bin 743 lira olarak Bakırköy, 14 bin 987 lira olarak Beşiktaş, ve 14 bin 846 lira olarak Fatih ilçesi izledi. Buna rağmen yaklaşık arsa metrekare değeri bin liranın altında kalan ilçeler; Silivri, Çatalca, Büyükçekmece ve Arnavutköy olarak tespit edildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz