İstanbul’da kar yağışı ne zaman başlayacak? Kar tatili heyecanı başladı bile!

Kış aylarının gelmesiyle beraber İstanbul’da yaşayan vatandaşlar İstanbul’a ne zaman kar yağacak? sorusunun yanıtını aramaya başladı. Özellikle okullarda kar tatili bekleyen öğrenciler karın tadını çıkartmak için internet üzerinden net bir tarih arıyor. Uzmanlar kar yağışı ile ilgili net tarihi verirken yağışlar konusunda vatandaşları uyardı.


İstanbul’da kar yağışı ne zaman başlayacak? Kar tatili heyecanı başladı bile!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim mensubu Prof. Dr. Orhan Şen İstanbulluları uyardı.

İstanbulda kar yağışı ne zaman başlayacak? Kar tatili heyecanı başladı bile!

Prof. Şen, Twitter adresinden şu açıklamayı yaptı:

“Pazar günü ve pazartesi günü Türkiye’nin büyük bölümünde kar yağışı görülecek. Marmara Bölgesi’nin Edirne, Kırklareli ve doğusu da dahil. İstanbul’da Bugün öğleden sonra yağmur başlar, pazar akşamı karla karışık yağmur ve kar olur. Pazartesi öğleden sonra yağmur devam eder.”

Şen şu şekilde devam ettİ:

“Pazar günü gelecek soğuk ve kar çok güçlü değil. 20 Ocak’ta gelecek olan sistem daha güçlü. 3-4 gün Marmara, Karadeniz başta olmak üzere Anadolu’da kar bırakır. Sömestr tatili kar ile başlayacak görünüyor”

İstanbulda kar yağışı ne zaman başlayacak? Kar tatili heyecanı başladı bile!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, Marmara Bölgesi’nin bugün parçalı çok bulutlu, bölgenin batısının sabah saatlerinden, İstanbul, Kocaeli ve Yalova’nın ise öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz