İstanbul’da PKK’ya operasyon: 12 kişi gözaltına alındı

İstanbul’da güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen PKK/KCK’ya yönelik operasyonda 12 şüpheli gözaltına aldı. Emniyet yetkilileri yakalanan şahısların, Başakşehir’de İETT otobüsüne yapılan molotofkokteylli saldırıyla ilgilisi olduğu açıkladı.


İstanbul’da PKK’ya operasyon: 12 kişi gözaltına alındı

Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen cumartesi akşamı Başakşehir Güvercintepe Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi’nde bir İETT otobüsüne molotofkokteylli saldırı gerçekleştirdiği tespit edilen 14 şahsın yakalanması için operasyon başlattı.

Ekiplerin yaptığı operasyonda, terör örgütü PKK/KCK’nın gençlik yapılanması Devrimci Gençlik Hareketi (DGH) bünyesinde etkinlik gösteren biri 18 yaşından küçük olmak üzere 10 şüpheli, molotofkokteylli saldırıya katıldıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

PKK/KCK’ya üye kişilerle irtibatları var

Ayrıca terör örgütünün İstanbul’daki sözde özel kuvvetler hücresine yönelik operasyonların devamında, daha evvel PKK/KCK’ya üye oldukları gerekçesiyle tutuklanan bazı kişilerle irtibatları bulunduğu belirlenen iki şüpheli de gözaltına alındı.

Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirildi. Ekiplerin, Başakşehir’deki saldırıyla alakalı öbür 4 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaları ise sürüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz