İstanbul’da şehrin göbeğinde kapkaç dehşeti

İstanbul Şişli’de yaşanan kapkaç olayı akıllara durgunluk verecek cinsten. Yaşlı kadının yanına yanaşan iki gaspçı kadının çantasını almak için metrelerce sürükledi.


İstanbul’da şehrin göbeğinde kapkaç dehşeti

İstanbul Şişli’de motosikletli 2 kapkaççı, caddede yürüyen yaşlı bir kadının çantasını çaldı. Talihsiz kadın metrelerce sürüklenirken dehşet anları ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 18.00 sıralarında Şişli Duatepe Mahallesi’nde yaşandı. Alınan bilgiye göre akşam saatlerinde cadde üstünde yürüyen yaşlı kadın, motosikletli ve kasklı 2 kapkaççının hedefi oldu. Semtteki sokaklarda gezen motosikletli kapkaç çetesi, kadını arkasından yavaşça seyir ederek bir müddet takip etti. Sonrasında harekete geçen çete, kadının kolundaki çantayı çekerek çalmalarını sonrasında hızla uzaklaştı. Kapkaç sırasında çantasını tutan kadın ise birkaç metre sürüklenerek yere düştü. Dehşet anları ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı.

Olayın sonrasında kadının yanına koşan vatandaşlar, ilk başta onun motosikletin çarpması neticesi yaralandığını düşündü. İhbar üstüne olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa zaman sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri hafif yaralı kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Kadın olayın şokunu atlatmasının sonrasında polis ekiplerine motosikletli ve kasklı 2 şahıs tarafından kapkaça uğradığını ve çantasının çalındığını ifade etti.

METRELERCE SÜRÜKLENİP YERE DÜŞTÜ

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, yaşlı kadın cadde üstünden aşağıya doğru yürüyor. Saniyeler sonra motosikletli kapkaççılar sokak arasından çıkıyor. Kadını gözünü kestiren kapkaççılar, yavaşça ilerleyerek kadını önce takip ediyor. Sonrasında hızlanan şüpheliler kadının çantasını çalarak uzaklaşıyor. Kapkaç sırasında çantasını tutan kadın ise bir müddet sürüklendikten sonra yere düşüyor. Sonrasında vatandaşların kadının yanına koşuyor.

“MOTOSİKLETLE GELİP,YAŞLI KADINLARI HEDEF ALIYORLAR”

Mahallede yaşayanlar semtte kapkaç olaylarının sıkça meydana geldiğini söyleyerek, “Burada çok oluyor. Geçen caminin önünde motosikletle gelip kızın elinden çantasını alıp da kaçtılar. Sık sık oluyor. En çokta yaşlılara dadanıyorlar. Hemen hemen her gün bu şekilde olaylar meydana geliyor. Motosikletli de yaya olarak da gelen oluyor. Yaşlı kadınları hedef alıyorlar” şeklinde konuştu.

Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini araştırmaya alan polis, şüphelilerin eşkalini belirlemek için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilir
Beykoz Fidanlığı içinde milletvekillerine sosyal tesis!

Beykoz Fidanlığı içinde milletvekillerine sosyal tesis!

Meclis Başkanlık Divanı'na gerçekleştirilen sunuma göre 265 dönümlük Beykoz Fidanlığı içinde olan Abraham Paşa Çiftliği, Meclis'e bırakılacak. Sahil kenarında ve orman içindeki çiftlik 10 milyon lira harcanarak milletvekileri için sosyal tesise haline çevrilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz