İstanbul’da sonunda kar yağışı başladı!

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul’da uzun süredir beklenen kar yağışını “İstanbul’un boğaz civarında, 1 saat içerisinde hafif kar yağışı etkisini gösterir” diyerek duyurdu. Beklenen oldu, kar başladı.


İstanbul’da sonunda kar yağışı başladı!

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen’den İstanbul için son dakika kar tahmini geldi. Prof. Şen tahminini, “İstanbul’un boğaz çevresi, Çatalca ve Anadolu Yakası’nda 1 saat içerisinde hafif kar yağışı başlar” mesajıyla paylaştı. Ayrıca saat 09.10 itibariyle İstanbul’un bazı ilçelerinde kar yağışı başladı.

YAĞIŞTAN YARIM SAAT ÖNCE PAYLAŞTI

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi MeteorolojiMühendisliği Bölümü öğretim mensubu Prof. Dr. Orhan Şen’in Twitter adresinden 08.50 sıralarında yaptığı paylaşım şu şekilde:

Yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava vaziyeti bugün şu şekilde:

Yurt genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Antalya çevreleri, Isparta’nın doğu kesimleri ile Muğla’nın Marmaris, Fethiye ve Dalaman ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KARADENİZ VE GÜNEYDOĞU’DA YAĞMUR

Yağışların; Akdeniz kıyı kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan öbür yerlerde karla karışık yağmur ve kar biçiminde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ila 6 derece arasında azalması bekleniyor. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif ve orta güçte, Marmara ve Kıyı Ege’de güçlü (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz