İstanbul’da trafik denetimi: Kış lastiği takmayanlar yandı!

İstanbul’da trafik ekipleri tarafından araçlara yönelik zorunlu kış lastiği uygulaması yapıldı. Polis ekipleri durdurdukları araçların lastiğinde cihaz ile ölçüm yaptı. Ölçümlerde kış lastiği takmadığı tespit edilen şoförlere ceza yağdı.


İstanbul’da trafik denetimi: Kış lastiği takmayanlar yandı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, geçtiğimiz 1 Aralık ayında başlayan kış lastiği takma zorunluluğuyla alakalı belirli noktalarda uygulama gerçekleştirdi. Bakırköy Sinan Erdem Spor Salonu önü, Zincirlikuyu Tat Towers önü ve Tuzla Köprü altı olmak üzere 3 ayrı uygulama noktasında ticari araçlar ve taksiler üstünde uygulama gerçekleştiren ekipler, cihazla ölçüm yaptı. Buna göre lastik kalınlığı 0.6 inçin altında olan ticari taksilere ve 1.6 inçin altında olan hususi araçlara “Kış lastiği takmamak” suçundan 715 lira, “Diş derinliğinin 0.6 incin altında olması” suçundan ise 108 lira ceza kesildi.

SÜRÜCÜLERE CEZA YAĞDI

Öte yandan uygulama kapsamında ekipler, kış lastiği takmayan şoförlere ceza kesti. Ceza kesilen şoförler ise vaziyete tepki göstererek uygulama yerinden ayrıldı. Ceza yiyen ticari araç şoförü İlhami Ozan Çelik, “Kış lastiği takmamaktan dolayı ceza yedik, cezası ne kadar bilmiyorum” şeklinde konuştu. Şoför sonrasında cezasını alarak ayrıldı.

“ÖZEL ARAÇLARA DA MECBURI OLMALI”

Kış lastiği takan bir şoför ise, “Kış lastiği ticari araçlarda mecbur olduğu gibi özel araçlarda da mecbur olmalıdır. Özel araçlar kullananların yüzde 99’unun şoförlük bilgileri, karlı havalarda araç kullanma bilgileri, de az olduğu gibi buna karşın normal lastik ile trafiğe çıkıldığı zaman onlar önümüzde kalınca bizde gidemiyoruz. Karlı havalarda trafiğin tıkanmasının sebebi budur. Onların da zorunlu olmasını istiyoruz. En azından trafiğe çıktıkları zaman kar lastiği olmuş olmamış mühim değil. Benim kış lastiği takılı, ölçümü yapıldı her şey normal. Uygulama çok güzel sürekli yapılsın” diyerek konuştu.

İlginizi Çekebilir
Sarıyer’de uyuşturucu satıcılarına baskın! 22 kişi gözaltında

Sarıyer’de uyuşturucu satıcılarına baskın! 22 kişi gözaltında

İstanbul Sarıyer'de polis uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdi. Zırhlı polis araçların kullanıldığı baskında 22 kişi gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz