İstanbul’da yağış uyarısı ile trafik kilitlendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yağış uyarısının sonrasında işine araçla giden vatandaşlar evlerine erken dönebilmek için trafiğe akın etti.


İstanbul’da yağış uyarısı ile trafik kilitlendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için yapılan uyarılar sonrasında vatandaşlar adeta trafiğe akın etti. Birçok vatandaş sabah saatlerinden itibaren zaten FSM’de yaşanan çalışma dolayısı ile trafikte yaşanan sıkışıklık meselesinden adeta baygınlık geçirirken, akşam saatlerinde kısa süreli bir yağış olacak olduğu uyarısının ardından sürücüler yollara akın etti. Vatandaşların yola çıkması ile birlikte trafikte akıl almaz bir sıkışıklığın söz konusu olduğu, yetkililerin çalışma gerçekleştirmelerine rağmen gök gürültülü sağanak yağış uyarısından dolayı işlerini dahi erken terk eden ve eve gitmek için yolda olan vatandaşların olduğu ifade edildi.

VATANDAŞLAR YAĞMURDAN KORKAR HALE GELDİ

Son dönemde İstanbul ve tüm dünyada yağışların son derece şiddetli olmasından dolayı vatandaşlar hem yağmurdan, hem trafikten korkuyor. İstanbul’un en büyük sorunu olan kalabalık ve trafik sorununa nasıl çözümler arandığı ve yeni getirilecek olan çözümlerin ne kadar yeterli olacağı konusunda bilinmezler silsilesi kendisini korurken FSM’de yapılan çalışma sonrasında 4 ayrı geçiş şansı sayesinde trafiğin daha fazla rahatlaması tahmin ediliyor.

KIŞ AYLARINDA TRAFİK DAHA KÖTÜ OLABİLİR

Kış aylarının habercisi olan yağışlar bu sene erken başladı. Geçtiğimiz sene şiddetli bir kış geçirdik. Kışın sert geçmesine rağmen trafik ile ilgili standart sorunlar yaşayan İstanbul halkı bu senenin geçen seneye oranla çok daha farklı olacağını düşünüyor. Artan trafik faktörünün kışla birleştiğinde trafiğin yürümez hale geleceğini düşünen vatandaşlar şimdiden kış ile ilgili kara kara düşünmeye başladılar.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

Kocasını terk edip görümcesine kaçtı!

21 yaşındaki Buse Şule Faris ile 22 yaşındaki görümcesi Gizem Keleş bir not bırakıp ortadan kayboldu. Evindeki para ve kredi kartlarının da kaybolduğunu anlayan koca Ahmet Faris ne yapacağını şaşırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz