İstanbul’dan Özel Harekat polisleri Afrin’e doğru yola çıktı

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli Özel Harekat polisinden oluşan 48 kişilik tim, Suriye’nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak için dualarla uğurlandı.


İstanbul’dan Özel Harekat polisleri Afrin’e doğru yola çıktı

Türk Silahlı Güçleri (TSK) tarafından Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik 20 Ocak Cumartesi günü başlatılan Zeytin Dalı Harekatı sürerken, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı 48 kişiden oluşan Özel Harekat Polisi, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın da katıldığı törenle dualarla uğurlandı. Suriye’nin kuzeyinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak üzere Afrin bölgesine hareket eden polisler, kurban kesilerek dualarla uğurlanırken, merasime polislerin aileleri ve çocukları da katıldı.

Uğurlama töreninde konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Çalışkan, Afrin operasyonuna destek için giden polislere yaptığı konuşmada, “Görev adamı olarak bir olay olduğunda olay yerine ilk gidenlerden oldunuz. Ben ilk kez karşımda duran arkadaşlarıma hayıflanarak, kıskanarak bakıyorum. Bunların tamamı nasip kısmet meselesi. Ben çok kıskanç biri değilim ama sizlere kıskanarak bakıyorum. Samimi olarak söylüyorum; inanın sizlerle birlikte gelmeyi çok isterdim. Sizleri öncelikle kendinize, birbirinize emanet ediyorum. Vatanın, devletin, bayrağın onurunu, şerefini sizlere emanet ediyoruz. Sizlerin orada başarılı operasyonlar yapacağınızdan hiç şüphem yok” şeklinde konuştu.

Çalışkan, tekbirlerle kesilen kurbanın sonrasında Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim teslim ettiği tim müdürüne de kısa bir değerlendirme yaparak, “Bu arkadaşlarımın tamamı sana emanet. Hiçbiri eksik olmayacak” diye duygusal bir konuşma yaptı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz