İTO Başkanına kalp şikayetiyle gittiği hastanede “gazın var” denmiş

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’ın yaşamını yitirmeden 4 saat önce kalp şikayetiyle hastaneye gittiği ortaya çıktı. Hürriyet gazetesi yazarı Vahap Munyar’ın haberine göre Çağlar, hastaneden ‘gazın var’ denmiş ve evine yollanmış. İşte Vahap Munyar’ın konuyla alakalı söyledikleri;


İTO Başkanına kalp şikayetiyle gittiği hastanede “gazın var” denmiş

İstanbul Ticaret Odası Başkanı, 57 yaşındaki İbrahim Çağlar yaşamını yitirdi. Haber, iş dünyasını kanun boğdu. Oysa daha pazar gecesi TRT 1’de yayımlanan ve İTO’nun ‘Payitaht’ dizisinde kuruluşuyla alakalı bölümde çekinerek oynamış, ‘Artistlik yapıyor diyecekler’ kaygısı yaşamıştı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, geçen cuma günü inşaat işlerindeki ortağı Adnan Ersoy Ulubaş’ı aradı:

– TRT1’de yayınlanan “Payitaht” dizisinde Dersaadet Ticaret Odası’nın, yani odamızın kuruluşuyla alakalı bölümün çekimi olacakmış. Bu bölümde benim rol almamı istediler. Biliyorsun kurucunun isimi da İbrahim Efendi’ydi.

Ulubaş, ortağının kendisine fikrini sormasını beklerken O sürdürdü:

– Bu şekilde bir dizide odamızın anlatılması bizim için çok mühim. O rolü oynamayı istiyorum ama şimdi bir sürü kişi arkamdan, “Artistlik yapıyor” diyecek. Karar veremedim.

Bu sabah vefat eden Çağlar, dün Payitaht Abdulhamid’in setindeydi

Ulubaş, aynı görüşü paylaşsa da rahatlattı:

– Evet, belki “Artist” diyecekler ama o dizide rol alman senin için, çocuklar ve torunlar için mühim bir hatıra olur. Bence o rolü üstlen.

Çağlar, cumartesi günü tekrar Ulubaş’ı aradı:

– Yarın sabah dizinin Kocaeli’deki setine gidiyorum…

Çağlar, pazar sabahı “Payitaht” dizisinin setine eşi, çocuğu ve torunuyla beraber gitti. Akşam saatlerinde evine döndü. Gece 01.00 dolayında kolunda uyuşma, göğsünde ağrı hissetti. Eşiyle beraber Koşuyolu’ndaki bir özel hastaneye gitti.

Nöbetçi doktorlar Çağlar’ı muayene etti, EKG çekti, bir aksilik görünmediğine karar verdi:

– Gaz sıkışması olabilir. Size gaz sıkıntınızı çözecek bir ilaç yazalım. Bunu kullanın, rahatlarsınız.

Eşinin kullandığı otomobille nöbetçi eczaneye yöneldiler, İbrahim Çağlar cebini yokladı, yanına para almamıştı. Eşi atıldı:

– Sen otomobilde otur. Ben ilacı alırım.

İTO Başkanı Çağlar’ın vefatı iş dünyasını kanun boğdu

Eşi ilacı alıp döndüğünde Çağlar’ı başı önünde, kendinden geçmiş buldu. Hemen aynı hastaneye döndü. Kalp masajıyla müdahale sonrası Çağlar, aynı hastanenin Bağcılar’daki merkezine yönlendirildi. Orada anjiyo yapıldı, doktor Çağlar’ın eşi ve o ana kadar haberi olup hastaneye koşan arkadaşlarına vaziyeti açıkladı:

– Anjiyo yaptık, bir damar tıkalıydı. Stent taktık. Hastayı iki gün burada müşahede altında tutacağız. Bir müddet vücudun oksijensiz kalması problem oluşturmuş olabilir. Müşahede esnasında vücudu soğutacağız.

Hastanede bekleyenler arasında bulunan Adnan Ersoy Ulubaş ve arkadaşları saat 04.00 dolayında görev bölümü yaptı:

– Hepimiz beklemeyelim. Bazılarımız evlerine dönüp biraz dinlensin, sabah nöbeti devralır.

Ulubaş, görev bölümü sonrası eve döndü. Çok geçmeden telefon geldi:

– İbrahim Çağlar ikinci defa kalp krizi geçirdi.

Hastaneye gitmek üzere evden çıkmıştı ki acı haber ulaştı:

– İbrahim’i kaybettik…

Çağlar’ın vefatını dün sabah İTO’daki Başkan Yardımcısı Murat Kalsın’ın mesajıyla öğrendim. Çağlar’ın son günü ve anlarını Adnan Ersoy Ulubaş’tan dinledim:

– Allah’ın işine karışılmaz ama İbrahim elimizden uçup gitti…

Mekanı cennet olsun…

İlginizi Çekebilir
Hastane, İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı

Hastane, İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın ölümüyle ilgili açıklama yaptı

Hastanede "gazın var" denilerek ölüme gönderildiği iddia edilen İTO Başkanı İbrahim Çağlar ile ilgili hastaneden açıklama geldi. Hastane yaptığı açıklamada EKG çekimi yapıldığı ancak "Gaz sancısı" denilince başkanın hemen eve gitmek istediği söylendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz