İzdiham çıktı insanlar birbirini ezdi, 21 kişi öldü

Hindistan’da meydana gelen olayda Mumbai şehrinde trene binmeye çalışan insanlar izdihama sebep oldular. Çıkan izdihamda 21 kişinin öldüğü tespit edildi.


İzdiham çıktı insanlar birbirini ezdi, 21 kişi öldü

Hindistan’ın Mumbai kentinde trene binmeye çalışan insanlar arasında izdiham çıktı. Feci olayda ilk belirlemelere göre 21 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı bilgisi geldi. Kent yönetimi izdihama sebep olan tren seferinin aksamaması ve izdihamın artmaması için bir an önce trenin hareket etmesini istedi. Artan nüfus ve yeteriz ekonomik dağılım nedeniyle toplu ulaşım araçlarına bile hücum eden yerel halkın sefalet sınırlarının da altında kalan geçim şartları insan hayatının da değer kaybetmesine neden oluyor. İzdihamda hayatını kaybedenlerin cenazelerine ise ancak kalabalık dağıldıktan sonra ulaşılabildi.

CENAZELERİ BİLE ALAMADILAR

Hindistan’da artan nüfusun kentsel yaşamda varlığını sürdürmekte zorlandığı daha önce birçok kez karşımıza çıkmış ve kesinlik kazanmıştı. Son yaşanan olayda ise sadece trene binmek için 21 kişi hayatını kaybetti. Elphinston tren garında yaşanan olay akıllara durgunluk veren cinstendi. Trene binmeye çalışan binlerce insan arasında arbede çıkınca kalabalığın arasında kalan ve yere düşen 21 kişi hayatını kaybetti.

HASTANELER YARALILARLA DOLDU

Olay sonrasında kalabalığa müdahale edemeyen Hindistan polisi cenazelerin alınması için ancak trenin hareket etmesini bekledi. Yakınlarını olay yerinde kaybedenler ve cenazeleri tespit etmeye çalışanlar insanlık dışı görüntülere sahne olurken olayda yaralanan yüzlerce kişi ise hastanelere akın etti. Hindistan’da tren seferleri sürekli izdihama ve can kayıplarına neden oluyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz