Jammer kullanarak arabaları soyan hırsız yakalandı

Polis, İstanbul Gaziosmanpaşa’da park halindeki araçları açmaya çalışan Yiğit E.’yi fark edip takibe aldı. Jammer ile dolaşıp şoförlerin uzaktan kumandayla araçları kilitlemesini önlediğini ve soygun yaptığını tespit edilen Yiğit E’yi polis suçüstü yakalandı.


Jammer kullanarak arabaları soyan hırsız yakalandı

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hırsızlar da kendilerine yeni taktikler geliştiriyor. Bunlardan biri de jammer (sinyal kesici) kullanarak hırsızlık yapmak. Arabasını park edip kapılarını kilitlemek için uzaktan kumanda cihazını kullanan şoförler, bu hırsızların hedefinde. Hırsız, kumandayla kapı kilitlenirken jammer’la devreye girip kilitlenmesini önlüyor. Şoför arabasını kilitlediğini düşünürken, hırsızlar arabası çalıyor. Bu taktiği kullanarak hırsızlık yapmaya çalışanlara bir yenisi eklendi. İstanbul Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziosmanpaşa Fevzi Çakmak Mahallesi İstanbul Caddesi üstünde bir kişinin park halindeki arabaları açmaya çalıştığını fark etti. Şüpheli hemen takibe alındı. Şüpheli elindeki jammer’ı (sinyal kesici) kullanarak bir şoförün uzuktan kumanda ile aracının kapılarını kilitlemesini önledi.

Gazete Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre izlendiğinden habersiz olan şüpheli, şoförün uzaklaşmasından sonra arabaya bindi. Aracı arayan şüpheli, bulduğu bir çantayla kaçmaya çalışırken yakalandı. Isminin Yiğit E. olduğu tespit edilen şüpheli gözaltına alınırken, içerisinde 2 altın yüzük, cüzdan, 500 TL, şoför belgesi ve muhtelif kartların bulunduğu çanta, sahibi Ayşe Ö.’ye teslim edildi. Yiğit E.’nin jammer ile 3 arabası daha elini kolunu sallayarak soyduğu kamera kayıtlarıyla belirlendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz