Jandarma İstanbul’da büyük uyuşturucu çetesini çökertti

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca; 2 şüpheli kişinin, Silivri başta olmak üzere 5 ilçede uyuşturucu madde satışı yaptığı ihbarı alınması üzerine operasyon gerçekleştirdi.


Jandarma İstanbul’da büyük uyuşturucu çetesini çökertti

İhbarı değerlendiren Jandarma ekipleri, çetenin hepsini ele geçirmek için adım adım takibe başladı. Silivri İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ortalama (2) ay süren istihbari çalışmalar ve fiziki takip sonucunda çete mensuplarının yüzlerce kişiye uyuşturucu satışı yaptığı belgelendi. Bilgi ve belgeler doğrultusunda önce torbacılara, sonrasında örgüt liderine ulaşıldı. Yapılan eş zamanlı operasyonlarla, vatandaşları zehirleyen (3)’ü kadın (23) şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 AYDA YÜZLERCE KİŞİYE SATIŞ YAPMIŞLAR

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca; Silivri başta olmak üzere (5) ilçede (Silivri, Esenyurt, Beylikdüzü, Avcılar ve Büyükçekmece) uyuşturucu satışı yapan bir çete olduğu ihbarı alındı. İhbar üstüne çalışma başlatan Jandarma ekipleri, ortalama (2) ay süren fiziki takip sonucunda kalabalık bir grubun söz konusu ilçelerde yüzlerce kişiye uyuşturucu satışı yaptığını tespit etti.

TORBACILAR TEK TEK AVLANDI

Satış yaptığı belirlenen torbacıları ilk etapta tek tek avlayan Jandarma ekipleri, sonunda çete liderine ulaştı. Örgütün başını çeken şahısların Silivri’de ikamet eden K.P. ve sevgilisi D.Y. olduğu tespit edildi. İkilinin, uyuşturucuları ilk olarak İ.U. adlı bir şahıstan temin ettiği, ardından aralarında çıkan bir uyuşmazlık neticesi uyuşturucuyu “Kral Enişte” lakaplı M.U. liderliğindeki bir suç örgütünden temin ettikleri saptandı.

İŞ YERLERİNİ PARAVAN OLARAK KULLANMIŞLAR

Operasyon için düğmeye basan Jandarma ekipleri, şahısların ikamet adreslerine ve kafe, cay ocağı, nalbur gibi iş yerlerine eş zamanlı baskın düzenledi. Baskında, çok sayıda uyuşturucu madde, ruhsatsız tabanca, çok sayıda cep telefonu ile uyuşturucu madde tartımında kullanılan hassas terazi ele geçirildi.

Yakalanan (3)’ü kadın (23) şüpheli, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz