John Bass Türkiye’den ayrılarak veda konuşması yaptı

John Bass, iki ülke arasında yaşanan kriz sebebiyle ülkesi ABD’ye dönerken bir veda konuşması yaparak her şey için teşekkür etti.


John Bass Türkiye’den ayrılarak veda konuşması yaptı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass veda etti. Türkiye’de uzun süre görev yapan ve sevilen bir Büyükelçi olarak tanınan Bass, son dönemde yaşanan gerilim sürecinden dolayı hükümet ve muhalefet tarafından yaşanan olayların sorumlusu olarak gösterilse de ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, veda ederken, kendisinin Türk halkını çok sevdiğini ve tekrar gelmek istediğini söyledi. ABD Büyükelçisi yaptığı bu samimi açıklamaya rağmen iki ülke arasında yaşanan sert rüzgarları dindirmeye yetmedi.

ŞANTAJA BOYUN EĞİLMİYOR

Washington yönetimi tarafından dün akşam saatlerinde yapılan açıklamalarda Türkiye’nin daha fazla kritik adım atmak yerine 2 personeli avukatları ile birlikte görüştürmesi ile birlikte vize krizinin çözülebilecek olduğunu açıklaması dikkat çekmiş ve şantaj olarak gösterilmişti. Türkiye ise her fırsatta gerek hükümet sözcüleri gerek diğer siyasilerin ağzından demokratik bir ülke olduğunu ve kanunların işlediğini hatırlatıyor. Hukuk devleti olan Türkiye’nin şantajlara boyun eğmeyeceği her fırsatta dile getiriliyor ve krizin biran önce çözülmesi için çalışmalar devam ediyor.

TÜRKİYE’YE VEDA ETTİ

Dün akşam Çankaya’daki Büyükelçilik rezidansında gelen yabancı ve yerel misafirlere veda eden ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, yıllar sonra Türkiye’ye buruk ve kırgın olarak veda eden nadir büyükelçilerden birisi oldu. Türkiye’nin aldığı son yargı kararından hemen sonra ABD yönetimi tarafından olumsuz yorum ve açıklamalar yapılırken, Türkiye’nin başta bir hukuk devleti olduğu açıklanmış ve kabile devleti olmadığı hükümetin üst düzey ismi olan Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu İran’dan da geçecek

Hükümet, Kars-Iğdır-Nahcivan demiryolu hattını yapıp İran'a bağlayarak hattı güneye Hürmüz Boğazı'na kadar uzatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

2 Yorumlar
  1. Hukuk devleti de…. adamlar tutuklunun avukatiyla görusmesini istiyor, bu makul degil mi?

  2. Hukuk devletiyiz diyorsunuz… adamlar tutuklu avukatla görussun diyor, bu makul bir istek degil mi? Ben mi anlamadim yoksa. Tutuklunun avukat hakki yok mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz