Kaçak elektriği kesilince DEDAŞ binasına baskın yaptı

Diyarbakır’da kaçak elektrik kullandığı tespit edilip ceza alan işletme sahibi, çalışanları ve akrabaları ile DEDAŞ binasına geldi. Yaşanan arbede kameralar tarafından görüntülendi.


Kaçak elektriği kesilince DEDAŞ binasına baskın yaptı

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle yazılan cezaya kızan bir işletme sahibi, yanına çalışanlarını ve akrabalarını Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) dağıtım binasını bastı. Kalabalık bir grubun saldırdığı DEDAŞ görevlilerinin de karşılık vermesi üstüne meydana gelen arbede, güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi.

DEDAŞ PERSONELİ SALDIRILARA MARUZ KALIYOR

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt olmak üzere 6 ile elektrik enerjisi sağlayan DEDAŞ, son günlerde kaçak kullanımın engellenmesine yönelik çalışma başlattı. Kaçak elektrik kullandığı belirlenen ev ve iş yeri sahiplerine çeşitli cezalar veren DEDAŞ ekipleri, zaman zaman saldırılara maruz kalıyor.

CEZA GELİNCE DEDAŞ’I BASTI

DEDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, Ergani ilçesinde denetim yapan ekiplerinin dün bir kişiye ait iş yerinde kaçak elektrik kullanıldığını tespit ettikleri söylenerek, Bunun üstüne yazılan para cezasına itiraz eden iş yeri sahibi, yanına çalışanları ve yakınlarını da alarak Dicle Elektrik Dağıtım Ergani İlçe Şefliğine ait hizmet binasını bastı.

BİNADAKİ EŞYALARI PARAMPARÇA ETTİLER

İçeridekilere hakaretler savuran ortalama 10 kişilik gurup, bilgisayarları, kapı ve pencereleri kırdı, masa ve sandalyeleri devirdi. Kendilerini durdurmaya çalışan özel güvenlik görevlilerini de tartaklayarak, birini darp eden guruptakiler, görevliler biber gazı kullanması üstüne burayı terk etmek mecburiyetinde kaldı. Dicle Elektrik tarafından yapılan suç duyurusu üstüne başlatılan soruşturma kapsamında Yılmaz A. gözaltına alındı. Olayla alakalı soruşturma sürüyor denildi.

Kalabalık grubun bastığı DEDAŞ binasındaki kavga ve arbede ise içerideki güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Uyuşturucu baskınında okul görevlisi gözaltına alındı

Uyuşturucu baskınında okul görevlisi gözaltına alındı

İran'dan Türkiye'ye gerçekleştirilen uyuşturucu sevkıyatının ilk noktası olan Van'da yapılan baskında 71 kilo eroin ele geçirildi. Gözaltına alınan iki kardeşten birinin okul görevlisi olduğu anlaşıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz