Kaçakçılar kamyon kasasının içini tıka basa göçmen doldurmuşlar!

Erzincan-Erzurum karayolunda polisin kontrol yaptığını gören kamyon kaçmaya başlayınca durumdan şüphelenen polis ekipleri kamyonun peşine takıldı ve durdurdu. Kamyon kasası açıldığında içerisinden 177 tane kaçak göçmen çıktı. Kamyonun kasası daha çok göçmen taşıyabilmek için iki katlı hale getirilmiş.


Kaçakçılar kamyon kasasının içini tıka basa göçmen doldurmuşlar!

Erzincan-Erzurum karayolunda şoförü polis kontrol noktasını fark eden kamyonunun Akyazı Kavşağı´ndan dönüp havalimanı istikametine gittiği tespit edildi. Kamyon, kısa zamanlı takibin sonrasında durduruldu. Nevzat S.’nin (52) kullandığı araçta arama yapıldı. Brandayı kaldıran polis ekipleri, ahşap ve demir direklerle iki kat haline getirilen kasada, kaçaklarla karşılaştı. Polis kontrol noktasına getirilen kamyondan indirilen Afgan ve Pakistan uyruklu, 3´ü çocuk, 4´ü kadın, toplam 177 kaçak, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderildi. Gözaltına alınan kamyon sürücüsü Nevzat S. ise emniyete götürüldü.

BAKER BÜLO FİLMİNİ ANIMSATTI

Göçmenlerin vaziyeti ise yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı, senaryosunu Sadık Şendil ve Yavuz Turgul’un yazdığı, Şener Şen ve İlyas Salmanın başrollerini paylaştığı, 1980 yapımı Banker Bilo filmini anımsattı.

Zeytin toplayıcısı Bilo ve arkadaşları Almanya’ya gitmek için Maho ile anlaşmışlardır. Maho bir kamyonun arkasında onları götürecektir. Fakat Maho usta bir dolandırıcıdır. Köylüleri Almanya yerine diyerek İstanbul’a götürür. Bilo ve arkadaşları İstanbul’da olduklarını öğrendiklerinde büyük bir şok geçirirler. Bu arada Maho zengin bir aile kızı olan Necla ile evlenmiş ve işlerin başına geçmiştir. Bilo Maho’yu bulmaya kararlıdır. Kader onları birçok defa karşı karşıya getirecektir.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz